Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Війна ще не всіх вилікувала". Військові прокурори прокоментувала бажання Офісу президента ліквідувати орган

Вони назвали заяви Рябошапки неприйнятними.

Колектив військових прокуратур опублікував заяву у відповідь на слова заступника керівника Офісу Президента України про відсутності потреби в існуванні такого підрозділу.

Там підбили підсумки роботи військових слідчих та прокурорів:

  • до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни притягнуто 263 особи, серед яких 68 громадян РФ (з них 21 високопосадовець, 18 генералів і адміралів, 18 суддів РФ);
  • встановлено 160 місць незаконного утримання полонених (військовослужбовців ЗС України та цивільного населення);
  • допитано 1800 потерпілих, яких незаконно утримували та катували військовослужбовці РФ та учасники терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" на території тимчасово окупованого Донбасу;
  • передано до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду понад 1000 сторінок доказів російської агресії та вчинення її представниками воєнних злочинів;
  • у справі щодо захоплення РФ українських військових моряків і суден поблизу Керченської протоки до кримінальної відповідальності притягнуто 15 військовослужбовців РФ. Міністерству юстиції України передано докази протиправних дій РФ для участі у розгляді Міжнародним трибуналом з морського права указаної справи;
  • за результатами представницької діяльності заявлено позовів на суму майже 3,5 млрд грн., задоволено позовів на суму майже 2,5 млрд грн, попереджена незаконна реалізація державних підприємств на суму 52 млн грн, повернуто мобілізаційних резервів на суму 140 млн грн; повернуто 77 тис гектарів земель вартістю 2 млрд грн.;
  • до суду направлено 1300 обвинувальних актів щодо корупційних злочинів.

У заяві йдеться, що чисельність військових прокурорів складає 6 % від загальної чисельності прокурорів, при цьому 75 % обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності направлено до суду саме військовими прокурорами.

"Щоденно військові прокурори в середньому затримували 2-3 осіб, проводили 8-9 обшуків і 13 "виїмок", допитували 120 осіб, відшкодовували 250 тис грн, направляли до суду 17 обвинувальних актів", - йдеться в повідомленні.

Колектив військових прокуратур вважає неприйнятними заяви про непотрібність підрозділу і пояснюють їх "поверхневим уявленням" про його діяльність.

"Сподіваємося, що чергові реформи будуть конструктивними і обдуманими, позбавленими чиїхось замовлень, упакованих в реформаторську обгортку з бантиком. Війна ще не всіх вилікувала", - завершується заява.

ЗАЯВА КОЛЕКТИВУ ВІЙСЬКОВИХ ПРОКУРАТУР Колектив військових прокуратур, ознайомившись з висловлюваннями заступника...

Опубліковано Генеральна прокуратура України Середа, 7 серпня 2019 р.

Раніше заступник глави Офісу президента Руслан Рябошапка заявив, що не бачить необхідності у функціонуванні в Україні військової прокуратури і військової юстиції.

Зокрема він розповів, що головний військовий прокурор Анатолій Матіос наполягає на створенні військової вертикалі, не лише військової прокуратури, а й військових судів, військової юстиції. Проте, представник Зеленського переконаний, що у цьому немає потреби.

Відео Президент вніс до ВРУ подання на звільнення генпрокурора Юрія Луценка

Як пояснив заступник глави адміністрації президента Руслан Рябошапка, підставою для відставки Луценка є відсутність у нього юридичної освіти та досвіду у сфері права. Крім того, Зеленський звільнив 15 голів облдержадміністрацій. Та призначив новим головою Служби зовнішньої розвідки нардепа від "Батьківщини" Владислава Бухарєва.  

Президент вніс до ВРУ подання на звільнення генпрокурора Юрія Луценка

Залиште свій коментар

Вибір редакції