Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Війни в Генпрокуратурі: Горбатюк зліг до лікарні на тлі конфлікту з Луценком

Прокурор ображений і не сприймає критики на свою адресу.

У Генеральній прокуратурі України відбувається боротьба за вплив на резонансні справи. Керівник структури Юрій Луценко забрав у непідконтрольного йому слідчого Сергія Горбатюка матеріали, що стосуються злочинів Віктора Януковича, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Луценко нарікає на повільне їх розслідування. Горбатюк пояснює, що принципово не згоден із діючою системою заочного засудження, бо вона начебто може бути оскаржена і фігуранти справ узагалі не нестимуть жодної відповідальності. Горою за Горбатюка стали адвокати родичів "Небесної сотні". Вони кажуть, що слідство хоч і триває довго, але відбувається дуже ретельно. На їхню думку, в останніх рішеннях ГПУ йдеться не про встановлення істини, а руйнується робота, яка проводиться щодо збору, синхронізації та обробки доказів. "Покарання як такого не відбудеться. Що таке заочний вирок? Це просто текст", - пояснила юрист Євгенія Закревська.

Відео Реформа в ГПУ: навіщо в Сергія Горбатюка забрали розслідування злочинів Януковича

Натомість адвокат підозрюваних Юрій Фомін переконаний, що Горбатюк тягне кота за хвоста. Розслідує довго, а результату - нуль. "Що там зібрано, скажіть мені - тони макулатури? Будь яка кримінальна справа – це докази. Хай вони скажуть по будь-якій кримінальній справі, які вони зібрали докази. А якщо в них є докази, чому вони не звертаються до суду", - розмірковує представник інтересів підозрюваних посадовців із минулої влади.

Сам Горбатюк зліг на лікарняний, однак від коментарів не відмовився. Він заявив, що Луценко відібрав у нього кримінальні провадження, в яких є економічний інтерес, а залишив тільки розстріли на Майдані. Критику на свою адресу прокурор не сприймає – каже, що добився десятків обвинувальних актів, і міг би значно більше, але не дає саме ж керівництво. "Хай звільняють мене. У мене здоров'я немає. Я за справи переживаю тут. Подивіться звіт, скільки зроблено. Після того я ще буду доводити всіляким брехунам, що я погано працюю", - каже він.

Настрій Горбатюку зіпсував не тільки Луценко, а й знімальна група ТСН. Журналісти помітили в нього ручку, яка коштує кілька десятків тисяч гривень. "Я і не знав, що вона стільки коштує. Доведеться повернути. Незручно", - каже він.

Новостворене управління, яке розслідуватиме економічні злочини режиму Януковича очолить колишній підлеглий Горбатюка Дмитро Басов. Він своїх планів не коментує. Каже, що багато роботи, бо ж до нового року має покласти Луценку обвинувальний акт щодо Януковича.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Вибір редакції