Вийшли, щоб сказати своє "ні" будь-яким путчам - Чубаров пояснив дії турків

Суверенна Туреччина відповідає інтересам і своїх цивілізованих сусідів, включаючи і Україну.

Неприйняття силових форм переформатування влади, як показав хід вчорашніх подій в Туреччині, стало домінуючим в турецькому суспільстві.

Про це у Facebook повідомив голова кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров.

"Нам, українцям, пережили (хто як активний учасник, хто в ролі споглядальника) за останні 12 років два Майдани, важко погодитися з тим, що мотивація першочерговості захисту базових цінностей демократії і бажання уникнути руйнування власної держави може відсунути на другі-треті плани претензії до конкретних носіїв чинної влади", - зауважив він.

"Ми вийшли на вулиці, щоб сказати своє "ні" будь-яким путчам. Ми – народ з віковими традиціями державності і не можемо дозволити їх розтоптати силою" - це одні із багатьох аргументів моїх співрозмовників", - додав він у соцмережі.

Чубаров додав, що іноземне втручання ніколи не було настільки загрозливим для існування Туреччини, як це проявилося в ставленні до України з боку Росії.

ВідеоПрихильники президента Туреччини святкують перемогу над заколотниками

"Сучасна Туреччина, утворена в 1923 році, ніколи не опинялася в ситуації вибору, коли повалення чинного режиму диктувалася завданням збереження держави", - зауважив він. Чубаров зазначив, що важливо, які уроки винесуть всі суб'єкти турецького суспільства і легітимно обрані інститути влади.

"Суверенна Туреччина відповідає інтересам і своїх цивілізованих сусідів, включаючи і Україну", - резюмував глава кримськотатарського Меджлісу.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 16 липня, військові Туреччини здійснили спробу державного перевороту. Під час зіткнень, за останніми даними, загинули більше 260 людей.

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим вже заявив про те, що ситуація в державі зараз в значній мірі під контролем.

В Генштабі заявили, що організаторами перевороту були представники ВПС і військової поліції.

Обвалена стеля та розтрощений кабінет прем'єра: як виглядає парламент Туреччини після авіаудару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: