Військові РФ звезли до Ясинуватої посилену танкову групу з гаубицями, "Градами" та БТРами - Тимчук

Дата публікації
Військові РФ звезли до Ясинуватої посилену танкову групу з гаубицями, "Градами" та БТРами - Тимчук

Росія збільшує свою присутність в Україні. Ілюстрація / ТСН.ua

Біля українського кордону Росія зосередила чималий резерв військ.

Російські найманці зосереджують сили біля Ясинуватої.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник ІС, нардеп Дмитро Тимчук.

Зокрема, за його словами, у район між Ясинуватою та Пантелеймонівкою на Донеччині прибула тактична група російських військ (за попередніми даними - зведена батальйонно-тактична група з посиленою танковою ротою зі складу однієї з мотострілкових бригад Західного військового округу РФ). До складу тактичної групи входять близько 25 бойових броньованих машин (включаючи БТР-80 і БМП-2), а також двобатарейний змішаний артилерійський дивізіон (6 гаубиць Д-30 і 6 установок РСЗВ БМ-21 "Град").

Також Тимчук наголосив, що на північ та схід від Маріуполя війська РФ концентрують головні зусилля в проміжку між Чермаликом, Павлополем та Сартаною.

Діючу в даному районі ударну тактичну групу найманців координує пункт управління, що знаходиться північніше Новоазовська. До того ж відомо, що противник зосередив на передових рубежах близько 30 одиниць бронетехніки, з них 8 танків в районі Павлополя, і до 15 одиниць - 6 танків - в районі Маріуполя.

Загалом, за інформацією Тимчука, на Маріупольському напрямку діє від 800 до 1000 російських найманців.

Тим часом бойовикам та військовим РФ, які діють у Донецьку та на північ від міста, інтенсивно підвозять боєприпаси, які були доставлені з Росії залізницею.

Водночас Тимчук розповів, що на Луганщині на ділянці між Новотошківським та Сміливим діє до 25 танків, до 40 одиниць іншої бронетехніки, а також артилерійська група з 35 одиниць артилерії (включаючи 12 установок "Град") військ РФ.

Противник в цьому районі діє кількома невеликими маневреними ударними групами, намагаючись обходити і блокувати позиції та блокпости українських бійців, які ведуть інтенсивний загороджувальний артилерійський вогонь і відповідають короткими і потужними контратаками.

До того ж на українсько-російському кордоні в районі Новоазовська РФ зосередила резерв своїх військ, у тому числі, розгорнуті додаткові артилерійські системи, бронетехніка і "піхотні" підрозділи - в основному бойовики, які нещодавно пройшли підготовку в Криму і на території РФ. Загальна чисельність резерву - приблизно зведена мотострілецька батальйонно-тактична група.

Зазначимо, раніше бойовики атакували сили АТО під Троїцьким та зазнали втрат, потрапивши під удар української артилерії.

Нагадаємо, у п'ятницю, 23 січня, ввечері бойовики захопили селище Красний Партизан під Горлівкою.

Наступна публікація