Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скористалась Москва. Савченко показує, що ніби прийшла з явкою з повинною

Надія Савченко не надто прагне спростовувати обвинувачення.

Генеральний прокурор Юрій Луценко цього тижня приголомшив усіх інформацією про намір вчинити теракт у стінах Верховної Ради України. Це планувала народний депутат Надія Савченко. Згідно із нібито планом, купол Ради мав бути знищений мінометним вогнем, а далі нардепів добивали б із автоматів.

Згодом у політика навіть знайшли пістолет і гранату, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Але ні доказів причетності до теракту, ні цих гранат наразі ніхто не бачив.

"Українці, задайтесь собі питанням: хто хоч раз не думав знищити цю владу?... Хто не думав зірвати Банкову або Верховну Раду? Ми що, живемо в сталінських часах, коли це є злочином?", - питала Савченко перед допитом у СБУ.

Там же вона заявила, що буде й надалі захищати Володимира Рубана, який утримується в СІЗО після затримання в зоні АТО. Відомого переговорника з терористами й близького товариша Савченко СБУ обвинуватила в підготовці масштабних терактів в Києві і посадила за грати на два місяці. Нібито Рубан із прибічниками мали розстріляти і захопити парламент та влаштувати там масові вбивства. Для цього, як виявили таємні агенти, керівник "Офіцерського корпусу" двічі перевіз арсенали зброї і вибухівки з окупованої території. Якраз під час другого транспортування, на початку березня, його й затримали.

"Автомобіль, в якому я рухався, належить старшому офіцеру "Кедр". Я мав перевезти один товар на ту сторону і звідти забрати, зі слів "Кедра", меблі. Я виконував роль водія", - переконував Рубан.

Незабаром у мережі з’явилась інформація про таємничого "Кедра", який нібито є майором полку спецпризначення Головного управління розвідки Збройних сил України. Сам полк дислокувався у військовій частині в Хмельницькому. Прикметно – це туди, за версією слідства, підозрюваний Рубан передав першу партію зброї для терактів.

В офіційному обвинуваченні у підготовці терактів Рубаном фігурує й низка інших прізвищ. Зокрема, там згадується Мєзенцев Олег, помічник нардепки Надії Савченко. То ж прив’язка до Савченко була ще минулого тижня, а в цей понеділок її вже викликали на допит. Політик твердила, що їздила у Страсбург у відрядження. Та спікер парламенту, як виявилось, ніякого такого відрядження не підписував.

"У слідства є незаперечні докази того, що Надія Савченко, народний депутат України, особисто планувала, особисто вербувала, особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, в цьому залі, мінометами обрушивши купол Верховної Ради і кулеметами добиваючи тих, хто вижили", - сказав Юрій Луценко.

Те що, відповіла на ці звинувачення Савченко під стінами СБУ, виглядало як явка з повинною ніж заперечення.

"Звинувачення в підготовці військового державного перевороту і також в замаху на владу – це хороші звинувачення. Я знаю, що зараз є дуже багато військових, які мене чують. Які абсолютно погоджуються з точкою зору, що військовий переворот в Україні – це досить очікувана і, напевно, досить правильна подія", - повідомила Савченко.

"Її поведінка дає підстави для різних підозр… Ну, можливо, вона як недосвідчений політик не завжди розуміє, що говорить… Але, тим не менше, її слова дуже двозначні. І це посилює підозри в її бік", - думає Богдан Яременко, політичний експерт.

На запитання про знайомство із "Кедром", Надія відповідає так: "Я знаю багато офіцерів. Я знаю багато позивних. Але якщо я вам почну називати військовослужбовців і їхні позивні – це буде зрадою військової таємниці і державної таємниці".

Відповіді народної депутатки - спроба їх уникнути, що теж наштовхує на висновки. Чи справді народна героїня готувала теракт у парламенті? Силовики дозовано годують українців краплинами суперечливої інформації. Генпрокурор водночас заявляє про безапеляційні докази у справі Савченко. При цьому світова практика демонструє: хоча й усе це нагадує сценарій фантастичного апокаліпсису, але прецеденти були. Так, у жовтні 1999 року п’ятеро озброєних людей проникають в парламент Вірменії та влаштовують масову стрілянину. На місці убивають прем’єр-міністра, спікера, його заступників, міністра та трьох депутатів.

Савченко була не просто депутатом, а членом Комітету з нацбезпеки із доступом до секретної інформації. Генпрокурор вніс офіційне подання у Верховну Раду про позбавлення її депутатської недоторканності та дозволу на арешт. Москва скористалася заявами Надії Савченко для підтвердження своїх тез про хунту прямо на раді безпеки ООН, коли там завершили виступ словами: "Ви ж не можете не довіряти словам Героя України". 

Андрій Орляк

ВідеоМосква скористалася заявами Надії Савченко для підтвердження своїх тез про "хунту"

Теракт із захопленням Парламенту, мінами, гранатами і розстрілами, за словами Юрія Луценка, планувала не хто-небудь, а народний депутат і Герой України Надія Савченко. Але ні доказів причетності до теракту, ні гранат наразі ніхто не бачив. Тим часом Москва на раді безпеки ООН закінчила свою доповідь словами "Ви ж не можете не довіряти словам Героя України".

Москва скористалася заявами Надії Савченко для підтвердження своїх тез про "хунту"

Залиште свій коментар

Вибір редакції