Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Візит голови ПАРЄ до Сирії разом з російськими депутатами вражає цинізмом – Кулеба

Українська делегація підійматиме це питання на Парламентській асамблеї.

Візит голови Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта до Сирії у складі групи разом з депутатами російської Держдуми та депутатами ПАРЄ став повною несподіванкою для України. Про це ТСН розповів посол, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

"Зазвичай ми, дипломати, з неофіційних джерел маємо інформацію про подібні заходи, навіть якщо вони не були оголошені офіційно. Цього разу інформація пролунала як повна несподіванка, сюрприз. Ми намагаємось з'ясувати, що відбулося і в якому статусі перебуває голова ПАРЄ у Сирії. Це політичний сигнал та матиме політичні наслідки. Таємниця візиту дуже напружує, бо вона непритаманна для дипломатії", - сказав Кулеба.

Інформація про цей візит з'явилась напередодні, однак наразі дипломату невідоме жодне рішення Парламентської асамблеї, яке б уповноважувало Аграмунта на подібний візит. Однак він вже не вперше вдається до спроб повернути російську делегацію у ПАРЄ.

"Треба віддати належне голові ПАРЄ у його послідовності у планах повернення Росії до складу Парламентської Асамблеї. Хоча минулого року це питання було зірване, не в останню чергу завдяки українській делегації, але він продовжує свої зусилля. Цей візит до Сирії дійсно вражає тим, наскільки цинічно можна поводитись у цій ситуації, адже і статус нинішнього керівництва Сирії, і роль Росії у вчиненні військових злочинів в Сирії всім добре відомі. І в таких умовах голова ПАРЄ знаходить достатньо підстав, щоб разом з російськими депутатами відвідати Сирію", - наголосив дипломат.

Кулеба зазначив, що українська делегація працюватиме над цим питанням. Зокрема буде проведена необхідна кулуарна робота, а головна робота буде в квітні – на засіданні ПАРЄ. Також чекають на реакцію інших країн, а найголовніше - на пояснення самого Агромунта.

Інформація про візит Педро Агромунта у Сирію з'явилась 20 березня. Росія анонсувала цей захід як сигнал того, що все одно присутня у ПАРЄ, хоча вже два роки не надсилала у Страсбург список своєї делегації. А перед тим російську делегацію позбавляли голосу через анексію Криму, тоді, образившись, Росія припинила роботу у ПАРЄ, а цього року висловила бажання повернутись.

Відео Кремль відреагував на пропозицію Януковича долучитися до переговорів щодо ситуації на сході України

Залиште свій коментар

Вибір редакції