"Візит міг відбутися одразу". Посол у США розповів, чому Зеленський досі не зустрівся з Трампом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чалий вважає, що на Банковій варто було дослухатися до порад посольства.

Посол України у США заявив, що посольство не займається підготовкою зустрічі президента Володимира Зеленського з американським колегою Дональдом Трампом, а також команда Зеленського не дослухалася до дипломатів для підготовки візиту. Саме тому, на його думку, президенти досі не зустрілися.

Про це посол розповів під час інтерв'ю "Голосу Америки".

Чалий вважає, що візит Зеленського до Вшингтону вже відбувся б, якби "якби в перші два тижні почули його поради".

Про які саме поради йшлось, посол розповідати не став: “Я не можу їх розкривати. Їх знає найвище керівництво країни. Зараз уже, на мій погляд, час і дата не такі важливі. Важливим є наповнення. Але ясно, що це не має далеко відтягуватись”.

Також, на думку Чалого, зустріч президентів протягом Генасамблеї ООН в Нью-Йорку не замінить візиту в Білий дім.

“Буде коротка зустріч протягом Генасамблеї ООН В Нью-Йорку. Але це не замінить повноцінного візиту у Вашингтон до Білого дому. І не тільки зустрічі з президентом США, але й візиту в Конгрес, зустрічі з республіканцями і демократами, в Міністерстві енергетики, в Міністерстві оборони, з Держсекретарем, тобто зі всіма тими, хто працює з Україною”, — сказав він.

Дипломат додав, що зараз організацією візиту Зеленського у Вашингтон Посольство України не займається. Валерій Чалий розповів, що це було ініціативою Офісу президента, який перейняв процес підготовки зустрічі двох президентів на себе.

“Думаю, це варто все-таки сказати. В липні, протягом свого візиту до Вашингтона секретар РНБО Олександр Данилюк і помічник президента Андрій Єрмак сказали, що не потребують допомогти Посольства і самі будуть займатись підготовкою візиту. І власне з цього періоду підготовкою візиту Посольство не займається. Я вважаю, що це неправильно. І я про це офіційно поінформував Банкову”, — сказав посол.

Нагадаємо, 19 липня президент України Володимир Зеленський звільнив 11 послів, серед яких і посол України в США Валерій Чалий. Заступник голови Офісу Вадим Пристайко зазначав, що послів буде звільнено 12, однак наразі указів є лише 11. Він додав, що більшість дипломатів перебуває на посадах значно довше, ніж традиційні 4-5 років, і що це - планова ротація.

Зазначимо, Валерій Чалий складає свої повноваження 15 вересня. До моменту призначення нового посла України в США обов‘язки очільника дипустанови виконуватиме один зі старших дипломатів посольства. Нового посла в Україні ще не призначили.

Як повідомлялося раніше, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що президенти України і США Володимир Зеленський і Дональд Трамп можуть зустрітися в Нью-Йорку між 23 та 26 вересня. Утім, щодо візиту Зеленського до Вашингтону посол зазначив, що дата зустрічі Зеленського з Трампом там ще не визначена.

Відео Трамп не зустрінеться із Зеленським у Польщі через перенесення свого візиту

Американський президент переніс свій закордонний візит через ураган, що насувається на країну. Глава Білого дому заявив, що негода, яка ось-ось обрушиться на Флориду, буде дуже потужною. Тож замість нього до Варшави вирушить віце-президент Майк Пенс. Саме у Варшаві було заплановано зустріч американського та українського президентів.   

Трамп не зустрінеться із Зеленським у Польщі через перенесення свого візиту

Залиште свій коментар

Вибір редакції