Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Візит особливої довіри: Порошенко і Меркель узгодили позиції щодо ситуації на Донбасі

Українського лідера приймали, як ніколи досі.

Наступну зустріч президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини щодо мирного врегулювання війни в Україні обговорили лідери своїх країн Петро Порошенко та Ангела Меркель. Уперше канцлер приймала українського гостя в заміській урядовій резиденції – палаці Мезеберґ, що є ознакою особливої довіри, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Візит Порошенка до Німеччини став уже 11-м з початку його каденції. Зустрічати гостя Меркель вийшла на ґанок. Зо два тижні тому Меркель у Сочі зустрічалася з Володимиром Путіним, а днями обговорила ситуацію в Україні з новообраним очільником Франції Еммануелем Макроном. Після чого заявила, що "нормандський формат" існуватиме й надалі, а зустріч президентів України, Росії і Франції та канцлера Німеччини може відбутися найближчим часом, щоби хоч якось зсунути "мінський процес" із мертвої точки. "Наша головна тема сьогодні – як ми можемо поліпшити ситуацію з безпекою. Оскільки безпека, і саме так диктує мінська угода, є передумовою для всіх інших кроків. Але ми будемо говорити і про подальші кроки, і про політичні питання, і про гуманітарні проблеми, бо долі людей на місцях надзвичайно складні", - пояснила федеральний канцлер.

Фотогалерея Порошенко в Німеччині зустрівся з Меркель (14 фото)

Берлін і Київ занепокоєні, як Москва створює на окупованих територіях нові реалії – запроваджує російський рубль, визнає документи так званих "ДНР" та "ЛНР", конфісковує українські підприємства. Особливо Київ сподівається на прогрес у гуманітарних питаннях. "Ми наполягаємо на тому, що 24 травня під час наступної зустрічі в Мінську має бути поставлена крапка зі списком заручників для обміну і з датою", - наголосила уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко.

Не забув Петро Порошенко подякувати канцлеру за прогрес у наданні Україні безвізового режиму. "Історичне значення для України – це є остаточний вихід із Радянської імперії і остаточне повернення України до родини європейських народів. І визнання тих реформ, кардинальних змін, які відбулися в нашій країні за останні три роки", - заявив президент. Переговори тет-а-тет Порошенко і Меркель провадили під час прогулянки в мальовничому парку палацу, а згодом делегації продовжили розмову за спільним обідом.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар

Вибір редакції