Візит у масках: Зеленський в Австрії провів низку зустрічей, а ввечері йде до місцевого шинку

Візит у масках: Зеленський в Австрії провів низку зустрічей, а ввечері йде до місцевого шинку

Жодних рукостискань і переговори у масках навіть на найвищому рівні.

Володимир Зеленський здійснив перший закордонний візит від початку пандемії коронавірусу. Поїздку до Австрії планували ще в червні, однак через карантин переносили. Зеленський уже зустрівся з президентом і канцлером країни, йдеться в ТСН.16.45.

Сьогодні опівночі в Австрії почали діяти суворіші карантинні обмеження. Український та австрійський президенти не знімали маски навіть на вулиці. У масках була почесна варта. Жодних рукостискань, віталися поклонами. До Австрії президент приїхав із першою леді, а в делегації були присутні керівник офісу Андрій Єрмак, голова МЗС та міністр інфраструктури.

Президенти України та Австрії поговорили  сам на сам, а потім — за присутності делегацій. Зеленський назвав Австрію надійним другом і партнером, де підтримують територіальну цілісність і суверенітет країни. В присутності президентів підписали двосторонні угоди для підтримки дітей Чорнобиля. Ще Австрія виділяє мільйон євро на допомогу Донбасу і вітає режим тиші на Донбасі.

 "Жодного діалогу без припинення вогню не може бути. Жодних просувань щодо Мінська не може бути, тому перший пункт було виконано. Буде режим тиші — не буде пострілів. Я не вірю, що не буде провокацій, але ми робимо все, щоб не було загиблих", — зазначив Зеленський.

Він поки що не знає, коли відбудеться зустріч лідерів Нормандської четвірки, але сподівається, що в найближчі 10 днів знову зустрінуться радники лідерів країн Нормандської четвірки і вже після цього можна буде говорити про саміт України, Німеччини, Франції та Росії.

Австрія ж і надалі виступає за діалог із Росією. Президент Австрії називає це австрійською політичною традицією. Особисто він проти санкцій щодо газогону "Північний потік-2" у зв'язку з отруєнням Навального. Однак антиросійські санкції через агресію Росії в Україні підтримує.

"Усі ці роки Австрія підтримувала європейські санкції проти Росії після анексії Криму та інтервенції на сході України. І ми точно будемо робити це надалі. Але водночас ми хочемо утримати в австрійській політиці діалог з Росією", — зазначив федеральний президент Австрії.

Зустрівся Володимир Зеленський уже із канцлером країни Себастьяном Курцом. Через пандемію не віталися за руку, тільки коротко зняли маски.

Згодом Зеленський матиме зустрічі в парламенті та з представниками бізнесу, яких активно запрошуватиме до України.

А ввечері президенти України й Австрії зустрінуться знову — для менш офіційної частини програми. Українських гостей запросять у "хойрігер", це такий місцевий шинок, де пригощають місцевим сезонним молодим вином під назвою "Штурм". Так завершиться перший день офіційного візиту президента України.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів