Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Визнання окупації на Донбасі дає "зелене світло" зверненням до міжнародних судів

У Верховній Раді пояснили, що означає новий статус захоплених земель.

Визнання частини Донбасу окупованою територією дасть Україні підстави звернутися до міжнародних судів з приводу злочинів бойовиків на підконтрольних їм територіях та вимагати від Росії як агресора відшкодування збитків, повідомляє ТСН.16:45.

Так пояснюють у Верховній Раді проголосовану вчора постанову. Народні депутати кажуть, що "особливий порядок" дасть можливість врегулювати і економічні стосунки з окупованими територіями. Цим, зі слів депутатів, займатиметься Кабмін, який, зокрема, вирішуватиме, чи постачати окупованим населеним пунктам газ та електроенергію.

Верховна Рада визнала окупованими окремі території Донецької та Луганської областей. Там діятиме особливий порядок самоврядування, допоки бойовики не виведуть за межі України всю військову техніку та особовий склад. При цьому у тексті постанови конкретизовано - виведення військ саме Російської Федерації.

Вже потім, за задумом української влади, мають відбутися прозорі вибори до місцевих рад, що суттєво розширять їхні повноваження. За лінію розмежування взяли кордон, про який домовились ще 19 вересня у Мінську.

"Статус окупованих територій визначається відповідним законом ще під час голосування за статус Криму. Цей статус унеможливлює будь-які вибори до закінчення окупації. Цей статус передбачає особливі права для населення, котрі можуть користуватися пільгами при виїзду на материкову Україну", - пояснив нардеп Юрій Луценко.

Лідерів бойовиків так званих "ДНР" та "ЛНР" ця постанова розлютила. Вони вимагають скасувати поправки закону про Донбас, інакше відмовляються від будь-яких компромісів із українською владою.

Читайте думку експертів про новий статус окремих територій Донбасу у матеріалі: "Особливий і окупований. Експерти пояснили маніпуляції Ради зі статусом Донбасу".

Відео Рада затвердила "особливий статус" окупованих районів Донбасу

Залиште свій коментар

Вибір редакції