Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Визнання водійських посвідчень і турецькі товари для ЗСУ: підсумки переговорів Зеленського з Ердоганом у Києві

В Офісі президента розповіли, які документи були підписані за наслідками переговорів.

Під час зустрічі президентів України й Туреччини в Києві було підписано низку документів. Зокрема, Володимир Зеленський та Реджеп Таїп Ердоган погодили спільну заяву за результатами восьмого засідання стратегічної ради високого рівня.

Цим документом підтверджується незмінність підтримки Туреччиною суверенітету та територіальної цілісності України. Також у тексті визначаються пріоритети в поточному співробітництві двох держав, зокрема у політичній, безпековій та військовій сферах. Як зазначають у пресслужбі Офісу президента України, реалізація цих положень "сприятиме посиленню прагматичної складової стратегічного партнерства між двома країнами".

Відео Туреччина не визнає незаконну анексію Криму – Ердоган зробив заяву перед зустріччю з Зеленським

Туреччина не визнає незаконну російську анексію Криму - так різко перед офіційним візитом до України заявив президент країни Реджеп Таїп Ердоган. Він має зустрітись із Володимиром Зеленським. Зустріч глав держав буде у форматі віч-на-віч. Після того відбудеться восьме засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною. Більше читайте тут  

Туреччина не визнає незаконну анексію Криму – Ердоган зробив заяву перед зустріччю з Зеленським

Крім того, в присутності лідерів держав було підписано низку міжурядових документів. Серед них – меморандум про взаєморозуміння щодо переговорів про угоду про зону вільної торгівлі, меморандум про взаєморозуміння між ДСНС і рятувальною службою Туреччини, протокол про співробітництво архівних служб.

Окремою угодою між міністерствами внутрішніх справ погоджено взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. "Це створює кращі умови для наших громадян", – прокоментував подію Зеленський.

Низкою документів оформлено й співпрацю в оборонно-промисловому секторі. Зокрема, Туреччина зобов’язалася надати фінансову допомогу українським військовим у розмірі 36 мільйонів доларів США. За ці гроші ЗСУ придбають товари військового та подвійного призначення, вироблені в Туреччині. "Сьогодні ухвалено важливу угоду про військово-фінансову співпрацю, за якою українське військо отримає фінансову допомогу від турецьких партнерів. Ми щиро вдячні за це", – наголосив президент України.

Як повідомлялося, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув до України в понеділок, 3 лютого, з офіційним візитом. Після зустрічі з українським колегою він наголосив, що не підтримує незаконну анексію Криму Росією. Обидва лідери провели засідання стратегічної ради високого рівня, на якому обговорили зміцнення співпраці у різних галузях, зокрема збільшення обсягів торгівлі та підписання угоди про ЗВТ, а також взаємодію в енергетичній сфері, реформи в Україні та інвестиції. Одним із підсумків стало рішення Туреччини долучитися до будівництва житла в Херсонській області.

Залиште свій коментар

Вибір редакції