Влада РФ не надала жителям ОРДЛО з "паспортами" спрощений порядок перебування у Росії – ЗМІ

Насправді "паспорти" прирівняли до українських.

Російська влада насправді не надала жителям "ДНР" і "ЛНР" спрощений порядок перебування на території РФ.

Таким чином, люди з "паспортами" ОРДЛО у Росії прирівняні до громадян України і кожні 90 днів зобов'язані залишати РФ. Про це повідомляє РБК із посиланням на джерела в російському МВС і в Держдумі.

Джерело в парламенті Росії нагадало про те, що в указі президента РФ Володимира Путіна йдеться про мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей України, а отже, на них повинні поширюватися ті самі правила, що й на громадян України.

"Указ був підписаний, а підзаконні акти відомства не виробили ще", — пояснив чиновник.

Заступник керівника управління з питань міграції ГУ МВС РФ Володимир Іванов підтвердив , що Росія вважає володарів паспортів "ЛНР" і "ДНР" "все одно іноземцями, громадянами України".

"Вони приїжджають, перебувають тут 90 днів, потім на такий же строк повинні виїхати", — уточнив він. На офіційний запит про те, якими документами регулюється перебування володарів паспортів "ДНР" і "ЛНР" в Росії, в МВС РФ на момент виходу матеріалу РБК не відповіли.

Із посиланням на одного з бойовиків "ДНР" видання повідомляє, що "на практиці під час перетину кордону володарі "паспортів ДНР і ЛНР" не заповнюють міграційну карту".

Нагадаємо, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що легалізація Володимиром Путіним "паспортів" ОРДЛО жодним чином не порушує норми міжнародного права.

18 лютого, у другий день Мюнхенської безпекової конференції, на якій світові лідери закликали Росію до виконання Мінських домовленостей і деескалації конфлікту на Донбасі, прес-служба Кремля повідомила про підписання Володимиром Путіним указу про визнання так званих "паспортів" ОРДЛО

Президент Петро Порошенко у відповідь заявив, що визнавши "паспорти" "ДНР" та "ЛНР", президент РФ Володимир Путін учергове підтвердив, що окупацією Донбасу керують не бойовики-сепаратисти, а безпосередньо Кремль

Легалізацію так званих "паспортів" терористичних "ЛНР" і "ДНР" засудила світова спільнота, зокрема негативно висловилися в посольстві США в Україні та в ОБСЄ, назвавши такі дії порушенням Мінських угод та підриванням мирних зусиль в Україні. 

Відео"Сбербанк" заявив про готовність обслуговувати клієнтів з паспортами самопроголошених республік

Залиште свій коментар