Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер і Сурков поговорили про Донбас у Сербії, бо росіянина не пускають до ЄС

Деталей зустрічі поки що не повідомляють.

У столиці Сербії Белграді сьогодні, 7 жовтня, відбулася зустріч спецпредставника Держдепартаменту США у справах України Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. За зачиненими дверима вони говорили про шляхи до перемир'я на українському Донбасі та миротворчу місію ООН. Деталей та результатів зустрічі поки що не відомо.

Про переговори в ефірі національного телебачення повідомив міністр закордонних справ Сербії Івіца Дачич, передає "ВВС Україна". Глава сербської дипломатії вважає що ця зустріч - "показник зміни та покращення зовнішньополітичної позиції Сербії".

Водночас сербські ЗМІ вважають, що ця зустріч відбувається саме у Сербії, бо Сурков є в списку західних санкцій і не може в'їжджати до країн ЄС.

Водночас Сербія підтримує територіальну цілісність України, але відмовляється приєднатись до санкцій Євросоюзу проти Росії. Синхронізація зовнішньої політики Сербії з ЄС і запровадження санкцій щодо Російської Федерації є частиною переговорного процесу Белграда з Брюсселем. Зовнішню політику Белграда ЗМІ часто називають "сидінням на двох стільцях", тобто спробою вгодити як ЄС, так і Росії.

Нагадаємо, у вересні колишній посол США в Росії Джон Теффт сказав, що Волкер і Сурков можуть обговорити на зустрічі питання про миротворчу місію ООН на Донбасі. Сам Волкер раніше заявляв, що планує обговорити з Сурковим питання відновлення територіальної цілісності та безпеки України.

Перша зустріч Суркова і Волкера відбулася 21 серпня в Мінську. Тоді помічник президента Росії назвав зустріч конструктивною.

Днями Волкер назвав ухвалені Веровною Радою України законопроекти щодо реінтеграції Донбасу "жорсткими кроками для миру".

Залиште свій коментар

Вибір редакції