Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер "не може уявити" участь РФ в миротворчій місії на Донбасі

Також спецпредставник висловив свою позицію щодо російського проекту Північний потік.

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер переконаний, що Росія не може брати участі в миротворчій місії на Донбасі.

Про це він заявив під час зустрічі з депутатами ВРУ у Києві, розповів у Facebook нардепутат Мустафа Найєм.

На запитання, чи можлива участь росіян як миротворців на Донбасі, Волкер відповів: "Я не можу це уявити".

За словами нардепа, для Волкера критично важливо, щоб миротворча місія була воєнізованою, а не просто моніторинговою, та діяла на ділянці українсько-російського кордону, непідконтрольній Україні.

Крім того, Волкер очікує, що до кінця року буде готова резолюція Радбезу ООН щодо  миротворчої місії в Україні і, можливо, навіть ухвалена. Він зазначив, що критичним у цій резолюції буде питання контролю над російсько-українським кордоном.

«Когда мы первый раз встретились с Владиславом Сурковым, он выразил встревоженность положением русско-говорящего населен...

Опубліковано Mustafa Nayyem 28 жовтня 2017 р.

"Причому саме активного контролю воєнізованою місією, а не пасивного моніторингу", - наголосив Волкер.

Також спецпредставник висловив свою позицію щодо російського проекту Північний потік.

Відео Курт Волкер заявив, що РФ має вивести зі зони АТО війська для реалізації Мінських домовленостей

"Це суто політичний проект. Ніякої економічної складової в ньому немає, оскільки можливість доставки російського газу в Європу вже є; і жодного іншого газу або інших свердловин, для яких потрібен ще один потік, не існує. А єдина мета будівництва нового потоку - це покарати Україну та позбавити її доходу від транзиту", - наголосив він.

Нагадаємо, Волкер заявив, що до кінця 2017 року може бути розроблена резолюція Ради Безпеки ООН щодо миротворчої місії на Донбасі. На думку Волкера, «блакитні каски мають контролювати всю територію, в тому числі кордон та мати доступ до місць дислокації важкої техніки». Також представник США вважає, що РФ дуже не подобається закон про реінтеграцію Донбасу, в якому Москва названа агресором, а «Україна - єдина сторона з усіх, яка показує прагнення до виконання Мінських угод. Як би хто до цих угод не ставився, це поки єдиний процес який визнає РФ, що дає можливість уникнути ескалації». 

Залиште свій коментар

Вибір редакції