Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер привідкрив завісу над переговорами з Сурковим у Белграді

Ключовою темою зустрічі стане миротворча місія на Донбасі.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер вважає, що головним сенсом зустрічі з помічником президента РФ Владиславом Сурковим у Белграді 7 жовтня є подовження переговорного процесу щодо ситуації на Донбасі та миротворчої місії.

Про це він заявив в інтерв'ю "Газете.ру".

"Для початку - продовжувати ці переговори. Це і є головний сенс моєї зустрічі з Сурковим", - сказав Волкер.

За словами дипломата, ключовою ідеєю міжнародної миротворчої місії є гарантування безпеки в зоні конфлікту.

"Мені здається, у нас є кілька загальних цілей - суверенітет України і безпека для місцевого населення. Як ми можемо домогтися цього, ми і будемо обговорювати 7 жовтня в Сербії. Говорячи прямо, на сході України зараз йде війна в гарячій стадії. Тисячі убитих, мільйони людей, які залишили свої будинки. Це справжня трагедія: росіяни й українці воюють один з одним. Це погано і для Росії, і для України ", - сказав він, додавши, що місія миротворців стане основою для виконання Мінських угод і гарантією захисту російськомовного населення на Донбасі.

Окремо Волкер зазначив, що готовий обговорити з Сурковим можливість поставок до України летальної зброї.

"Ми готові обговорювати всі, що готовий обговорювати пан Сурков, в цьому сенс зустрічі. На мій погляд, ситуація в наступному. Згідно зі статтею 51 Статуту ООН, кожна країна має право захищатися. Єдині бойові дії, які зараз відбуваються, йдуть на території України. Я думаю, що країна має право захищати себе ", - резюмував він.

Нагадаємо, перша зустріч Суркова з Волкером пройшла 21 серпня в Мінську.

Раніше президент України Петро Порошенко звернувся до ООН з ініціативою розгорнути миротворчу місію на Донбасі. Українська сторона наполягає, що миротворці повинні бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включаючи українсько-російський державний кордон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції