Волкер розповів, чого хоче Трамп та його адміністрація у питанні щодо України

Волкер розповів, чого хоче Трамп та його адміністрація у питанні щодо України

Фото: Twitter/Kurt Volker

Спецпредставник Держдепу США підтримує ідею надання Україні зброї.

США підтримують Україну в прагненні до миру на Донбасі та повернення нині окупованих територій. Такої думки дотримують і в адміністрації президента Сполучених Штатів, і сам Дональд Трамп.

Про це в інтерв'ю Politico сказав спеціальний представник у справах України Державного департаменту США Курт Волкер. Він зазначив, що після призначення на цю посаду спілкувався з держсекретарем Рексом Тіллерсоном, високопосадовцями адміністрації щодо дій США щодо України.

"Я б сказав, що в цьому є високий ступінь консенсусу. Це дуже уніфікована позиція. І я також отримав шанс взяти участь у зустрічі президента Трампа з президентом Порошенком під час Генеральної асамблеї ООН. В адміністрації існує дуже сильний консенсус. Найпростішим способом його викладення є те, як це сказав президент, а він хоче миру. Є люди, які воюють і вмирають, а він хоче бачити мир", - сказав Волкер.

Він переконаний, що США повинні більш тісніше проводити переговори з Росією, аби вирішити ситуацію в Україні.

"Якщо ми хочемо покращити відносини між США та Росією, які, я думаю, повинні бути метою Сполучених Штатів, ми не хочемо залишатися там, де ми перебуваємо. Ми хотіли б, щоб це було більш конструктивним. Тоді ми побачимо прогрес щодо України. Це шлях до цього, і це було повідомлення, яке президент Трамп передавав президенту Путіну в Гамбурзі на зустрічі "Великої двадцятки", і це те, що буде вірним, якщо ми бачитимемо поліпшення", - зазначив Волкер.

Спецпредставник також вважає, що США повинні допомогти Україні озброєнням – задля оборони, аби звільнити свою територію від окупації.

"Україна бореться на своїй території, щоб захищати свою країну від насильства, люди вмирають чи не щодня. Отже, це справа самозахисту. Це те, що закріплено в Статуті ООН. Це те, що зробить кожен народ, якщо потрібно буде захищати свою територію, захищати своє населення від агресії. США мають співпрацю в оборонних питаннях та щодо торгівлі зброєю з десятками й десятками країн у всьому світу. І немає причин, чому Україна має бути особливим випадком, чому ми не допомогли б їй, особливо коли українці активно намагаються захистити свою територію. І йдеться саме про захист", - наголосив Волкер.

Спецпредставник Держдепу США також зробив висновок, що адміністрація президента Росії Володимира Путіна вивчає можливість вийти з конфлікту на сході України.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація