Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер: США розпочали підготовку до передачі Україні "Джавелінів"

Він наголосив, що "Джавеліни" - це оборонна техніка.

США розпочали підготовку до передачі ЗСУ американських протитанкових ракетних комплексів "Джавелін".

Про це заявив спецпредставник Дердепу США у справах України Курт Волкер, - пише Радіо Свобода.

«Потрібен час, щоб усе підготувати: об’єкти, де все зберігатиметься, способи передачі. Ми працюємо разом над тим, як їх транспортувати і залучити до роботи Збройних сил», – зауважив він.

«Ми лише сподіваємось заповнити деякі «білі плями» в оборонних потужностях України, щоб завадити подальшому розпалюванню конфлікту - це найменше, чого би ми хотіли», - додав він.

ВідеоАмериканські видання запевняють, що США готові продати Україні "Джавеліни"

Низка американських видань, посилаючись на джерела в державному департаменті США, оголосила, що план озброєння України уже ухвалений адміністрацією Білого дому, його от-от підпише президент.

Американські видання запевняють, що США готові продати Україні "Джавеліни"

«І я хочу наголосити, що це – оборонна техніка. Вона корисна тільки тоді, коли є танковий напад. Тоді його можна нейтралізувати. Тож це – саме захисне озброєння, не для нападу і не для застосування на лінії конфлікту. І я думаю, Україна багато в чому поділяє цю позицію», – підкреслив Волкер.

Нагадаємо, що Міністр оборони України Степан Полторак днями заявляв, що про конкретний час отримання ПТРК Javelin на озброєння Збройних сил України стане відомо на початку наступного місяця – після його візиту до США 2 лютого.

Додамо, що у грудні Державний департамент, який відповідає за контроль за іноземними військовими продажами, не підтвердив, що протитанкові ракети або інша смертоносна зброя буде відправлена в Україну. Проте в заяві прес-секретар Державного департаменту Хейтер Науерт заявила, що США вирішили надати "розширені оборонні можливості", щоб допомогти Україні відстоювати свій суверенітет і "стримувати подальшу агресію".

"Україна є суверенною країною і має право захищати себе", - сказав Науерт.

Рада національної безпеки Білого дому відмовилася коментувати інформацію про надання "Джавелінів".

Незважаючи на те, що портативні протитанкові ракети "Джавелін" можуть вбити, прихильники їх надання Україні давно стверджували, що вони вважаються "оборонними", тому що українці використовуватимуть їх для захисту своєї території та стримування росіян, а не нападу на іноземну країну або захоплення нових територій. Відправка смертельної зброї в Україну також створює тривожну можливість того, що американська зброя може вбити російських солдатів, а така ситуація, може привести до наближення двох ядерних збройних держав до прямого протистояння.

Нагадаємо, видання The Washington Post повідомило, що адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила продажі летальної зброї в Україну. За даними співрозмовника газети, комерційна ліцензія видана на продаж оборонної зброї Україні на суму $ 41,5 млн. Згідно з матеріалом, США зможуть вперше в історії експортувати в Україну самозарядні великокаліберні снайперські гвинтівки M107A1, боєприпаси, супутні деталі та аксесуари. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції