Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Вони це зроблять": Байден переконаний, що Україна надасть особливий статус Донбасу

На думку віце-президента США, Росія більше не буде нападати на Україну.

Віце-президент США Джо Байден переконаний, що Україна надасть особливий статус Донбасу.

Про це він заявив американським журналістам під час виступу у Раді міжнародних відносин у Нью-Йорку.

За його словами, особливий статус Донбасу – це дуже важкий крок, який Україна має зробити, щоб врегулювати ситуацію на сході. Байден пояснив журналістам усю складність ситуації на прикладі Техасу.

"Коли ви говорите, що Донбас матиме особливий статус, і ви збираєтеся змінити вашу конституцію, то це те саме, що сказати: "Ви знаєте, штат Техас матиме особливий статус, який ми не хочемо. Тому що ми хочемо, щоб Мексика мала більший вплив у Техасі. І ми збираємося ухвалити це через Конгрес Сполучених Штатів". Тож є деякі дійсно жорсткі речі, які вони (українці) повинні зробити. Вони готові, і я переконаний, що вони це зроблять", - сказав віце-президент США.

Джо Байден визнав, що Євросоюз зараз "невпевнений, як ніколи" з приводу антиросійських санкцій. Є щонайменше п'ять країн, які хочуть їх скасувати, і Сполучені Штати докладають великих зусиль, щоб цього не сталося. На думку Байдена, необхідно, щоб в Україні відбувалися реформи, а український уряд робив якнайменше помилок, аби не дати ЄС підстав для скасування санкцій.

При цьому віце-президент США зазначив, що Росія не виконала жодного з пунктів Мінських угод, на відміну від України. Байден переконаний, що Кремль більше не буде нападати на Україну, але робитиме все, щоб дестабілізувати ситуацію усередині країни.

"Ми не можемо дозволити Росії досягти успіху у їхній загальній меті. Вони не хочуть вторгатися (в Україну). Вони хочуть повністю дестабілізувати уряд, скинути його, і в підсумку отримати все, що мали до того", - сказав Джо Байден.

Відео Віце-президент США закликав Україну пришвидшити процес реформ

Нагадаємо, 16 липня 2015 року Верховна Рада України ухвалила і направила до Конституційного суду проект змін Основного Закону країни, який передбачає більші повноваження регіонів, їхню фінансову незалежність і особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. На засідання спеціально прибули президент Петро Порошенко, тодішні прем'єр Арсеній Яценюк і посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, а також заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.

Конституційні пропозиції викликали невдоволення частини коаліції – фракцій "Самопоміч" і "Радикальної партії". На їхню думку, ухвалення змін призведе до соціального колапсу держави і впливу бойовиків і Кремля на політику України.

Рішення після палких виступів ухвалили. "За" проголосували 288 народних депутатів.

Згідно з проектом, у регіонах на місця передаються фінансові важелі та повноваження. Скасовується інститут голів держадміністрацій. Крім того, оперативне управління на місцях покладається на виконкоми місцевих рад, які контролюватимуть призначені президентом префекти.

МЗС Росії розкритикувало проект конституційних змін щодо децентралізації в Україні. На їхню думку, зміни суперечать Мінським угодам. Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Конституція України має узгоджуватися з донецькими та луганськими бойовиками. Своєю чергою, ватажки "ЛНР" і "ДНР" також негативно відреагував на поправки

Відео Депутати змінили закон про регламент через питання про статус Донбасу

Відео Чи надасть Україна особливий статус Донбасу, змінивши свою Конституцію

Залиште свій коментар

Вибір редакції