Вони їдуть на Захід. У Білорусі стартують масштабні військові навчання з росіянами

Дата публікації
Перегляди
7137
Вони їдуть на Захід. У Білорусі стартують масштабні військові навчання з росіянами

Міноборони Росії

В РНБО України заявляють, що реальна кількість учасників - до чверті мільйона військовослужбовців. 

У Білорусі починаються спільні з Росією військові навчання "Захід-2017". Вони відбудуться на території цієї країни та Калінінградської області Росії - біля кордонів України та східних рубежів НАТО. За офіційними даними будуть задіяні 13 тисяч військових і 250 танків.

Про це повідомляє ТСН. Ранок.

У соцмережах білоруси вже кілька тижнів викладають відео, як російську техніку доправляють до місць вишколу. Відомо, що 17 вересня вправлятиметься авіація двох армій, 18 - розіграють бій з утримання кордонів, а 19 - тренуватимуться підрозділи протиповітряної оборони.

В РНБО України заявляють, що реальна кількість учасників навчань - до чверті мільйона військовослужбовців. У НАТО стурбовані активністю російських і білоруських військ і переконані, що навчання спрямовані на провокування країн-членів Альянсу.

Російсько-білоруські навчання світові ЗМІ охрестили репетицією війни в Європі

Російсько-білоруські навчання світові ЗМІ охрестили репетицією війни в Європі

Служба безпеки України закликає жителів прикордонної Чернігівської області до пильності під час проведення навчань "Захід-2017".

Крім України,  реальною загрозою війни ці навчання вважають у Литві та Польщі. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

За легендою навчань, західна частина Білорусі була названа Вейшнорією: ця агресивна "країна" збирається захопити територію Білорусі. "Екстремісти" цієї держави отримують потужну військову підтримку ззовні, тож росіяни вирушають на допомогу союзній державі

Відповідно до міжнародних вимог, у таких масштабних навчаннях, без спостерігачів, можуть брати участь не більше 13 тисяч вояків. Якщо більше - міжнародне спостереження обов'язкове. Тим часом РНБО заявила, що під приводом навчань "Захід-2017" росіяни скупчили поблизу українських кордонів багатотисячну армаду.

За інформацією Росії, у навчаннях "Захід 2017" братимуть участь 250 танків, 70 літаків і гелікоптерів. Експерти припускають, що задіяні в навчаннях російські військові можуть лишитися на території Білорусі.

Водночас вони заспокоюють, що Україні, як і країнам Альянсу, боятися нема чого. Паралельно з "Заходом - 2017" в Україні стартували інші військові навчання - із залученням НАТО.

Навчання 14 країн в Україні: військові Канади та США розповіли, як воювати за стандартами НАТО

Навчання 14 країн в Україні: військові Канади та США розповіли, як воювати за стандартами НАТО

Навчання "Захід 2017" триватимуть з 14 до 20 вересня. А тренування Rapid trident-2017 триватимуть на чотири дні більше - з 12 до 22 вересня. У Міноборони України розповіли, що в них візьмуть участь понад 2,5 тисячі військовослужбовців з України та 14 країн-партнерів.