Восени 2012-го Україна "здасть екзамен" на демократичність - ПАРЄ

Дата публікації
Перегляди
1793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Восени 2012-го Україна "здасть екзамен" на демократичність - ПАРЄ

Проект резолюції щодо України запланований до розгляду та ухвалення 26 січня 2012 року / Фото: Радіо Свобода

В Європі вважають, що парламентські вибори-2012 матимуть вирішальне значення для демократичного розвитку України.

Парламентська Асамблея Ради Європи зняла гриф конфіденційності з проекту звіту по Україні, який обговорюватиметься в Страсбурзі 26 січня.

У ПАРЄ, зокрема, зазначають, що вирішальне значення для демократичного розвитку України відіграватимуть парламентські вибори-2012, та висловлюють занепокоєння політичною мотивацією судового переслідування лідерів опозиції.

"Майбутні парламентські вибори, заплановані на жовтень 2012 року, матимуть вирішальне значення для демократичного розвитку України", - йдеться в проекті, переклад якого публікує видання "Тиждень".

В асамблеї помітили, що на місцевих виборах в жовтні 2010 року було відзначено серйозні недоліки, "що є кроком назад порівняно з президентськими виборами, а тому стало лакмусовим папірцем для прихильності нинішньої адміністрації демократичним цінностям і стандартам".

"Низка зазначених недоліків є результатом останніх змін до виборчого законодавства. Це є свідченням того, що старі звички грати з правилами замість гри за правилами, не зникли. Це, в свою чергу, підкреслює важливість того, що треба вчасно прийняти нове законодавство про вибори до наступних виборів на основі консенсусу між усіма зацікавленими сторонами", - наголосили в ПАРЄ.

У зв'язку з цим в проекті звіту йдеться про можливе усунення екс-прем'єра Юлії Тимошенко від участі у виборах-2012: "Ключовою підставою для занепокоєння є той факт, що, згідно з українським законодавством, особа, засуджена за важкий злочин, не може балотуватися на місцевих і загальнонаціональних виборах, якщо її судимість не знята судом".

"З погляду багатьох спостерігачів, дані справи також (якщо не винятково) мають на меті не допустити підсудних до участі в наступних парламентських виборах, призначених на жовтень 2012 року. Проблематичний і неоднозначний характер звинувачень проти цих осіб, як і спосіб проведення процесів і всі зауважені порушення, дає всі підстави вірити цьому. Зрозуміло, що демократичність України і її стосунки з Асамблеєю зазнають серйозного удару, якщо будь-хто з цих людей не зможе взяти участі в майбутніх виборах через судимість за політично мотивованими обвинуваченнями судом, об'єктивність якого викликає сумніви", - зазначено в документі.

Під час зимової сесії ПАРЄ до звіту можуть бути внесені поправки, проте зазвичай логіка та загальний сенс звітів моніторингового комітету після голосування в залі засідань радикально не змінюються.

Читайте також:

Дочка Тимошенко пожалілася Європі

Депутати готові потрапити у Раду "хоч тушкою, хоч опудалом"

Європа не визнає виборів в Україні без Тимошенко та Луценка

Депутати збільшили прохідний бар'єр новим законом про вибори

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1793
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація