Восени Україна може підвищити свій статус у НАТО – міністр оборони

Дата публікації
Перегляди
3391
Восени Україна може підвищити свій статус у НАТО – міністр оборони

УНІАН

Ключовою передумовою є збереження темпів реформ.

Якщо темпи реформ будуть збережені, Україна може вже у 2020 році стати для НАТО партнером із розширеними можливостями. Про це заявиви міністр оборони Андрій Загороднюк, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, це є підвищенням статусу України в Північноатлантичному альянсі. "Основні підсумки Мюнхена такі: зменшення уваги до України на рівні експертів і міністерства оборони не має місця – увага дуже велика, є велика підтримка. Є повна підтримка нашого курсу реформ, вони знають про наш курс реформ", - запевнив Загороднюк.

Україна приєднається до місії НАТО в Іраку

Україна приєднається до місії НАТО в Іраку

Він розповів, що мав зустрічі з понад десятьма колегами. "В Брюсселі, за день до Мюнхена, у нас була зустріч з генеральним секретарем та його заступником. Засідання фактично як комісія Україна – НАТО, неформальне. І там були присутні всі міністри оборони країн-членів НАТО, які приїхали до Брюсселя", - розповів Загороднюк.

Також, за його словами, в Україні постійно працюють радники міністрів оборони країн НАТО, які доповідають про хід реформ. Збереження темпів реформування оборонної галузі міністр назвав ключовою передумовою для отримання у вересні нового статусу.

Раніше цього місяця в НАТО розповіли про "приголомшливий внесок" України в місії в Афганістані та Іраку. Як розповів директор відділу комунікацій у Верховній штаб-квартирі союзних сил в Європі Марк Лейті, Україні на даному етапі варто більше концентруватись на сьогоднішніх можливостях, які НАТО надає їй поза членством, та менше думати про те, коли країна зможе стати членом Альянсу.