ВР подовжила угоду з Нідерландами про Міжнародну місію захисту розслідування катастрофи МН17

За це рішення проголосували 247 депутатів із 348.

Сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада України ухвалила президентський Закон "Про ратифікацію Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2017 року строку дії Угоди між країнами про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року" (№0111).

За це рішення проголосували 247 депутатів із 348, зареєстрованих у сесійній залі, передає УНІАН.

Перед голосування за законопроект, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зазначив, що чисельність Міжнародної місії захисту розслідування під керівництвом Нідерландів становить не більше 700 осіб.

"Місія фактично завершила технічні роботи в Україні на місці катастрофи. І основні зусилля концентруються наразі на підготовці всеохоплюючої доповіді щодо авіакатастрофи", - повідомив він.

Заступник міністра також наголосив, що виконання Угоди про продовження роботи місії з розслідування катастрофи літака не потребуватиме додаткових фінансових та матеріальних видатків з держбюджету України. Своєю чергою, Уряд Нідерландів покриває усі необхідні видатки на матеріально-технічне та фінансове забезпечення роботи свого персоналу та місії в цілому.

Зазначається, що законом передбачена ратифікація Угоди (у формі обміну нотами) між Україною та Королівством Нідерланди про продовження до 1 серпня 2017 року строку дії Угоди між Україною та Нідерландами про Міжнародну місію захисту розслідування від 28 липня 2014 року, вчинену 1 серпня 2016 року в м.Києві, яка набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою.

"З метою врегулювання будь-якої непередбачуваної діяльності, яка може статися у результаті подій, які призвели до укладення Угоди і повинні бути виконані в рамках мандата Місії на території України, Королівство Нідерланди пропонує продовжити Угоду додатково на один рік, таким чином, щоб Угода залишалася чинною до 1 серпня 2017 року", - йдеться у міжнародному договорі.

Нагадаємо, Україна та Нідерланди 28 липня 2014 року підписали угоду про Міжнародну місію захисту розслідування катастрофи малайзійського літака "Boeing".

У липні 2015 року Верховна Рада продовжила до 1 серпня 2016 року дію угоди між Україною і Нідерландами про Місію захисту розслідування причин та наслідків катастрофи МН17.

Варто зазначити, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 осіб, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж визнали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт по авіакатастрофі пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські фахівці заявили, що авіаційні влади перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat щодо розслідування причетності російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна.

Варто відзначити, що Міністерство оборони Росії сфабрикувало свідчення про катастрофу MH17. До такого висновку прийшла команда міжнародних розслідувачів Bellingcat, проаналізувавши свідчення російського відомства. Команда детально вивчила всю інформацію, представлену на брифінгу кілька років тому, і продемонструвала, що основні заяви Міноборони (зокрема, заяви про супутникові знімки і пересувні установки "Бук") не відповідають дійсності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: