ВРЮ не вноситиме подання до Ради щодо звільнення скандального судді Чауса

Під час Революції Гідності він позбавив водійських прав автомайданівця.

Вища рада юстиції сьогодні, 18 лютого, вирішила не вносити подання щодо звільнення скандального судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса до Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-секретар партії УКРОП Євгенія Кравчук у Facebook.

За її словами, ВРЮ розглянула дисциплінарне провадження за висновком Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції щодо Чауса за заявою автомайданівця Костянтина Вальтищева. Вона наголосила, що цей суддя "незаконно позбавив (активіста) водійського посвідчення на півроку". Однак ВРЮ вирішила відмовити у внесенні подання до Верховної Ради щодо звільнення Миколи Чауса з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва у зв'язку з порушенням присяги.

Водночас ВРЮ вирішила звернутися із заявою до правоохоронних органів щодо перевірки порушень при видачі копій судових рішень та наявних подвійних рішень у Дніпровському райсуді. 

"Члени ВРЮ не взяли до уваги, що постанова судді Миколи Чауса про позбавлення Вальтищева права керувати автомобілем, була невмотивованою, а суддя порушив презумпцію невинуватості, безпідставно надавши перевагу свідченням працівника ДАІ, який стверджував, що Вальтищев не зупинився на його вимогу, а не свідченням автомайданівця, який говорив, що у день, коли його начебто зупиняли, взагалі не виїжджав з гаража", - розповіла Кравчук.

Вона зазначила, що захисник Вальтищева Андрій Богдан наполягав, щоб члени Ради, аби отримати повну картину діяльності судді Чауса, дослідили матеріали дисциплінарного провадження щодо нього від 2012 року, однак ВРЮ відмовила у задоволенні відповідного клопотання. Під час розгляду провадження також стало відомо, що в його матеріалах було дві копії протоколу засідання суду в справі автомайданівця та дві копії ухвали, які відрізнялися між собою, наголосила Кравчук.

Суддя Чаус отримав індульгенцію від Вищої ради юстиції сьогодні. Вища рада юстиції, розглянувши дисциплінарне проваджен...

Posted by Yevheniya Kravchuk on Thursday, February 18, 2016

ВідеоСуддя Чаус вводить Вищу раду юстиції в оману щодо стану свого здоров'я

Нагадаємо, Микола Чаус є суддею у справі Геннадія Корбана. Адвокати політика вважають, що своїми рішеннями у справі їхнього підзахисного суддя Чаус "відпрацьовує" право й надалі залишатися суддею, уникнувши звільнення за неправомірні рішення стосовно учасників Революції гідності. 

26 грудня Микола Чаус задовольнив клопотання прокуратури про доставку Корбана до суду, але через поганий стан здоров'я політика завершити розгляд справи у суботу не вдалося. Суд перенесли на 27 грудня і тривав він до майже 14 години 28 грудня. 

13 січня цього року Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги захисту Геннадія Корбана щодо арешту та утримання в СІЗО.

Наразі Геннадій Корбан утримується в СІЗО СБУ в Києві. Захист політика вважає переведення порушенням норм чинного законодавства України і обвинувачує слідство у спробі тиску.

22 січня  ГПУ провела брифінг, присвячений оприлюдненню нової порції документів які, як стверджується, було вилучено під час обшуків у приміщеннях Корбана.

Показані документи, за твердженням ГПУ, доводять дачу хабарів працівникам управління по боротьбі з економічними злочинами та прокуратури. Стверджується, що на виборчу кампанії у Чернігові за три місяці Корбан витратив 2,6 млн доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: