"Все тільки починається": Степанов прокоментував чутки про свою можливу відставку

"Все тільки починається": Степанов прокоментував чутки про свою можливу відставку

УНІАН

Степанов напередодні розгляду постанови про його звільнення записав відеозвернення.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що не писав заяви на звільнення і має намір далі боротися за якісну медицину. Він вважає, що до цієї ситуації призвели підкилимні ігри "політичних сил із низьким рейтингом".

Про це Максим Степанов заявив у відеоролику, опублікованому у його Facebook.

"У мене в житті є принцип – завершувати почате. Я не писав жодних заяв на звільнення, тому що несу відповідальність перед людьми. Своєю чергою, депутати, усвідомлюючи всю ступінь своєї відповідальності, мають ухвалювати рішення. Це відповідає демократичним принципам формування органів влади в європейській країні", - висловився він.

Степанов уточнив, що між ним та колегами інколи виникали суперечки через те, що він дотримувався позиції, що здоров'я нації не можна ставити у залежність від інших проєктів. Міністр сказав, що особисто він завжди дослухався до потреб медиків, і запевнив, що не буде спостерігати за тим, як лікарів "намагаються загнати в стійло, а медична система знищується роками".

"Поки підкилимні ігри стосувалися мене особисто, я не зважав. Однак події останніх днів змушують мене висловити свою позицію відверто та відкрито. Закривати очі на те, як руками політичних сил з низьким рейтингом знищується медична система і лікарів знову намагаються загнати в стійло, я не буду", - заявив Степанов.

Також чинний голова МОЗ нагадав про боротьбу з коронавірусом та розповів про покращення медичної галузі за рік, а також вкотре нагадав про невдоволення медичною реформою і низькі зарплати медиків. 

"На моє глибоке переконання, нормальна медицина – це коли лікар думає, як врятувати пацієнта, а не як прогодувати свою сім'ю. Тому моя боротьба за високі зарплати і соціальні гарантії медиків йшла у розріз з їхньою ідеологією лікаря-кріпака, який перебуває в повній залежності від медичних бюрократів... Я брав на себе відповідальність та обіцяв пацієнтам і лікарям краще майбутнє. І слово своє тримаю", - підсумував він, додавши у дописі: "Чи програна битва? Ні. Все тільки починається".

Нагадаємо, міністри економіки Ігор Петрашко та інфраструктури Владислав Криклій написали заяви на звільнення. Фракція "Слуги народу" проведе нове засідання, початок якого призначено на 19:00 понеділка, 17 травня. Основною темою повинні стати кадрові питання. 

Крім того, у п'ятницю, 14 травня, речниця голови ВРУ Ольга Туній у Facebook повідомила, що до ВРУ надійшло подання прем’єр-міністра України про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.