Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вселенський Патріархат розпочав процедури щодо надання автокефалії Українській православній церкві

Відповідні документи були передані Вселенському Патріарху.

Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

Про це у неділю повідомляє прес-служба Адміністрації президента України.

20 квітня заступник голови Адміністрації президента України Ростислав Павленко відвідав Стамбул та передав Вселенському Патріарху Варфоломію відповідне звернення від президента України, постанову Верховної Ради на його підтримку і звернення ієрархів українських православних церков. Синод Патріархату прийняв до розгляду ці документи.

"Синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання автокефалії православній церкві в Україні. Зокрема, буде відповідно проінформовано інші помісні православні церкви", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Так, звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ.

Єдина Помісна церква може з'явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня. 

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

ВідеоУкраїна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви, - Порошенко

Визнати незалежність української церкви президент Петро Порошенко проситиме Вселенського патріарха Варфоломія. Сьогодні глава держави зібрав лідерів парламентських фракцій і повідомив - нещодавно він спілкувався з церковним ієрархом у Стамбулі, і вже є домовленості, подробиці яких Порошенко поки що не розкриває. Втім, запевняє - Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви.

Україна наблизилася до створення помісної автокефальної церкви, - Порошенко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції