Всенародне опитування: у Зеленського пояснили, що означатиме вільна економічна зона на Донбасі

Дата публікації
Перегляди
3566
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Всенародне опитування: у Зеленського пояснили, що означатиме вільна економічна зона на Донбасі

Фото: Associated Press

Влада вважає, що така зона пришвидшить процес повернення окупованих територій.

У разі підтримки українців, вільна економічна зона буде запроваджуватися на підконтрольних територіях Донбасу.

Про це йдеться у поясненні на сайті президента України.

У Володимира Зеленського вважають, що створення такої зони пришвидшить процес повернення окупованих територій та спростить реінтеграцію. 

"Мова про концепцію регіональної економіки, яка "зшиває" регіон, робить його привабливим для бізнесу, системно відновлює інфраструктуру", - йдеться в поясненні.

Наголошується, що спочатку все відбуватиметься на підконтрольній Українській державі території. Ці райони переживають значний негативний вплив від війни, що змушує людей залишати його та свої домівки. "Тому й потрібно створювати нову мотивацію для населення, нові робочі місця, нові перспективні бізнеси та впроваджувати спеціальні інструменти для залучення на Донбас інвесторів і зацікавлення людей і бізнесів залишатися працювати саме на цій території. Прискорений економічний розвиток з нашого боку лінії розмежування на Донбасі може бути й наочним аргументом для абсолютно всіх мешканців тимчасово окупованої території обирати саме Україну", - пояснюють у президента.

Там додають, що усвідомлюють ворожий пропагандистський вплив на людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях та неподалік лінії розмежування. Крім того, поки не проведена повна деокупація.

"Відповідно, залучення на Донбас провідних компаній, підживлення економічного розвитку за рахунок масштабних партнерських програм можуть стати також інструментом демонтажу будь-якого негативного впливу окупаційної сили. І додатковим аргументом для світових держав допомагати Україні, захищаючи роботу своїх компаній на Донбасі. Спеціальний щонайлояльніший підхід до оподаткування, принципово найкомфортніші умови державного нагляду за бізнес-діяльністю – це може суттєво допомогти українському Донбасу. Спочатку вільному, а потім і звільненому", - кажуть у Зеленського.

Що таке вільна економічна зона?

Визначення від Зеленського. Вільна (або спеціальна) економічна зона – це частина території України, на якій функціонує спеціальний режим економічної діяльності. На такій території можуть встановлюватися пільгові митні, валютно-фінансові, податкові та інші умови. Створення ВЕЗ має на меті залучення іноземних інвестицій, збільшення експорту товарів і послуг, впровадження нових технологій, більш раціональне використання природних і трудових ресурсів.

  • Зеленський закликав українців прийти на дільниці 25 жовтня не лише для того, щоб проголосувати за кандидатів на місцевих виборах, а й відповісти на 5 актуальних запитань, які зараз обговорюються у суспільстві.
  • Перше запитання: чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?
  • Друге запитання: чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?

Ініційоване президентом опитування не фінансуватиметься з державного бюджету

Ініційоване президентом опитування не фінансуватиметься з державного бюджету
Наступна публікація