Вступ України в НАТО для РФ - як електричний стілець для маніяка - Турчинов

Секретар РНБО вважає, що Росія буде активно протидіяти вступу України в Альянс.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов порівняв реакцію Росії на вступ України в НАТО з "електричним стільцем для маніяка".

В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" Турчинов заявив, що Москва буде всіляко перешкоджати цьому процесу.

"Це [вступ України до НАТО] складне питання, що зачіпає інтереси багатьох держав, і звичайно ж, в першу чергу, цьому активно протидіятиме Росія. Згадайте її істеричну реакцію на вступ в НАТО навіть такої невеликої країни, як Чорногорія. А вступ України до НАТО для РФ, - це як електричний стілець для маніяка", - сказав секретар РНБО.

На думку Турчинова, навіть коли Україна виконає всі стандарти НАТО - "починаючи від зброї, зв'язку і, закінчуючи організаційною структурою та системою управління" - не факт, що члени Альянсу "під овації" проголосують за прийняття України в НАТО.

Секретар РНБО переконаний, що вступ до Північноатлантичного Альянсу залежить не тільки від України, але і від союзників-членів НАТО.

"З одного боку, нам потрібні ресурси і час, щоб перевести весь сектор безпеки і оборони на стандарти НАТО. З іншого боку, Україна – це держава, яка несе на собі все навантаження російської агресії і серед наших союзників небагато бажаючих розділити з нами цю проблему", - сказав він.

Турчинов упевнений, що при нарощуванні військово-промислового потенціалу України і зростанні професіоналізму та боєздатності українських Збройних сил країни НАТО самі стануть зацікавлені у вступі в Альянс.

"Все більше і більше країн НАТО будуть зацікавлені в тому, щоб Україна могла захистити їх. Я переконаний, що не наші прохання, а наша позиція і наша сила повинні бути головними аргументами при ухваленні рішення про приєднання України до НАТО", - сказав секретар РНБО.

Нагадаємо, Рада визначила членство в НАТО головним пріорітетом України. Відповідне рішення ухвалила Верховна Рада. Відтепер Україна буде поглиблювати співпрацю з НАТО задля членства в Альянсі.

За словами народного депутата від фракції "Батьківщина" Бориса Тарасюка, своїм рішенням парламент повернув редакцію закону, який був ухвалений ще 9 червня 2003 року.

В НАТО взяли до відома рішення Верховної Ради України, яка визнала членство в альянсі основним пріоритетом. При цьому в НАТО нагадали про тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в рамках її міжнародно визнаних кордонів і право України вирішувати своє майбутнє і курс зовнішньої політики без втручання ззовні. 

ВідеоПарламент офіційно затвердив наміри України вступити до НАТО

Залиште свій коментар