Взаємні звинувачення та таємні смс-ки: як у Раді позбавляли недоторканності Дубневича

Взаємні звинувачення та таємні смс-ки: як у Раді позбавляли недоторканності Дубневича

Дата публікації
Перегляди
6747
Взаємні звинувачення та таємні смс-ки: як у Раді позбавляли недоторканності Дубневича

Генпрокурор стверджує, що факти причетності депутата до схем беззаперечні.

Дві книжки, рушник, мило, зубна щітка, спортивний костюм та шапка - нардеп Ярослав Дубневич зізнався, що заздалегідь зібрав сумку в очікуванні арешту. Сьогодні колеги позбавили його недоторканності і дозволили затримати, бо антикорупційні органи підозрюють Дубневича в організації прибуткової схеми на "Укрзалізниці" ще за минулої каденції у Верховній Раді. Сам він називає це політичною розправою, йдеться у ТСН.16:45.

Презентувати подання на Ярослава Дубневича генеральний прокурор Руслан Рябошапка прийшов у товаристві антикорупційного прокурора. Подання на нього, за підрахунками самого Дубневича, антикорупціонери робили вже 5 разів. І жодне не доходило до парламенту. Тричі його завертав генпрокурор попередній, Луценко, і раз - чинний.

Цього разу, стверджує Рябошапка, факти незаперечні - за попереднього скликання Дубневич очолював транспортний комітет і тісно співпрацював з "Укрзалізницею". Тісно настільки, що створив дві фірми-посередниці, які брали участь у постачанні запчастин для транспортного монополіста. За оцінками слідства, на цих оборудках Дубневич заробив 93 мільйони гривень. Керівників фірм задля кращої координації оформив до себе депутатськими помічниками.

Книжки, рушник, спортивний костюм: нардеп Дубневич заздалегідь зібрав речі в очікуванні арешту

Книжки, рушник, спортивний костюм: нардеп Дубневич заздалегідь зібрав речі в очікуванні арешту

"Дубневич Ярослав Васильович дуже добре знайомий із родиною підприємств "Укрзалізниці", яка, власне, закупала ці запчастини. Зокрема, дружина керівника цієї філії "Укрзалізниці" працює в комітеті транспортному, вона була влаштована туди Дубневичем. Вона представляла інтереси цієї компанії, бенефіціаром якої є Дубневич", - повідомив Рябошапка.

Дубневич усе заперечує і вважає, що справжніх доказів проти нього немає, а справа - сфабрикована.

"Я стверджую, що не брав участі у тому, в чому мене підозрюють. Я стверджую, що всі підозри мого переховування від слідства є безпідставними. Я не маю наміру переховуватись і доведу у встановлений законом спосіб свою невинуватість", - стверджує Дубневич.

Керівник групи "За майбутнє", до якої входить Дубневич, із парламентської трибуни заявляє: їхнього депутата переслідують через те, що вони не проголосували за потрібний монобільшості закон.

"Кілька тижнів тому наша депутатська група відмовилась голосувати за так звану реформу судів. Це вже п’ята псевдореформа. Після того почалися ці терористичні речі, і почали показово розстрілювати одного з депутатів для того, щоб всіх нас, а потім і вас примусити бути слухняними", - заявив депутат Віктор Бондар.

На захист Дубневича, який у минулому скликанні входив до фракції Петра Порошенка, стає теперішня "Європейська солідарність". Вони голосують лише за зняття недоторканності, затримання та арешт - не підтримують.

"Чому це організовано як шоу, як політичне шоу? А саме тому, щоб відволікти увагу від провалів на міжнародному треку!" - проголошує лідер фракції Артур Герасимов.

А от депутат від "Слуг народу", який у минулому працював у Мінінфраструктури, стверджує: має й інші факти корупційних діянь Дубневича.

"Під час роботи в Мінінфраструктури як радник Півоварського Андрія Миколайовича за прийняття закону транспортним комітетом нам було поставлено умову про призначення людини на аеропорт Львів", - стверджує Андрій Мотовиловець. Дубневич активно заперечує з застосуванням образливих жестів.

Чи давати дозвіл на затримання та арешт, єдності немає і в самій владній фракції. Фотографи зафіксували листування у фракційному чаті – "слуг народу" запевняють: генпрокурор пообіцяв, що заарештовувати в залі Дубневича не будуть.

Зрештою, дозвіл на затримання та арешт вдається проголосувати лише за допомогою фракції "Голос". Голосів вистачає ледь-ледь.

"Ми не слідчі органи, щоб визначати, правий чи не правий. Але ми повинні створити умови для слідчих органів зробити це. Тому голосуючи, голосуйте так, ніби ви громадяни України, а не небожителі-депутати", - заявив нардеп Ярослав Юрчишин.

Затримувати в залі Дубневича і справді не стали. Хоча таке бувало - у попередньому скликанні просто в парламенті брали Ігоря Мосійчука і Надію Савченко. Дубневич пішов сам, але ходить він тепер під підозрою.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко