Я б не хотів відправляти Саакашвілі у грузинську в’язницю - Луценко

Я б не хотів відправляти Саакашвілі у грузинську в’язницю - Луценко

Фото: Reuters

Луценко пригадав про нещодавну зустріч з керівництвом грузинської прокуратури, які підтвердили бажання отримати Саакашвілі по екстрадиції. 

Якщо колишньому очільнику Одещини Міхеілу Саакашвілі відмовлять у політичному притулку в Україні, він отримає можливість на добровільну або примусову депортацію в обрану ним країну. 

Про це в інтерв’ю ТСН.ua заявив генпрокурор Юрій Луценко. 

«Якщо суд визнає, що він не має права на політичний притулок в Україні, виникне декілька можливостей для нього. Перша – добровільне повернення в будь-яку з обраних ним країн, наприклад, в Нідерланди, де проживає його сім’я… У Нідерландах підтвердили готовність прийняти його по процедурі возз’єднання сімей (Family Union). Друга можливість – добровільна або примусова депортація в одну з обраних ним країн, або в країну, з якої він нелегально перетнув український кордон – тобто Польща. А також екстрадиція на вимогу генеральної прокуратури Грузії», – сказав він. 

Луценко пригдав про нещодавну зустріч з керівництвом грузинської прокуратури, які підтвердили бажання отримати Саакашвілі за екстрадицією. 

«Для цього потрібно пройти ще декілька довгих судових процедур. Але ми йдемо цим шляхом, бо Україна підписала відповідне міжнародне зобов’язання, в тому числі перед Грузією. Гаразд, я скажу це. Для мене було б найважчим останнє рішення. Бо екстрадиція Саакашвілі в Грузію стовідсотково означає його ув’язнення», – зазначив він. 

«Я вам чесно сказав, я б дуже не хотив відправляти його в грузинську в’язницю», – додав генпрокурор.

Повну версію інтерв'ю ТСН.ua з Генеральним прокурором України читайте за посиланням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Призначення Саакашвілі
Наступна публікація