"Я кайфую". Головне з інтерв'ю Ігоря Коломойського виданню РБК
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 8133

За словами бізнесмена, Мінським угодам потрібне перезавантаження, а бізнес у РФ можливий тільки після деокупації Криму.

Колишній глава Дніпропетровської області, бізнесмен Ігор Коломойський дав велике інтерв'ю російському виданню РБК. У розмові він відповів на незручні запитання, які стосувалися його стосунків з президентами Петром Порошенком і Володимиром Зеленським, про судові процеси в США, вирішення конфлікту на Донбасі і про бізнес на окупованій території.

ТСН.uа зібрав найголовніше і націкавіше з інтерв'ю Коломойського, який після кількох років життя за кордоном тепер мешкає в Україні.

Про контакти з Володимиром Зеленським

"Іноді переписуємося у WhatsApp: хіхоньки та хахоньки, жартуємо. Вчора він мені надіслав посилання на свій пост у Facebook про генерала поліції. А я йому ось що надіслав (показує фрагмент з радянського кіножурналу "Фітіль"). Зараз спілкуємося дуже рідко, тому що у нього купа справ, людина потрапила з корабля на бал", - сказав він у відповідь на запитання про те, як часто контактує з шостим президентом.

Про результати виборів президента і парламенту

"Я кайфую", - прокоментував він перемогу Зеленського на виборах президента України.

Про вартість перемоги на виборах президента

"Я думаю, що все виявилося набагато скромніше і дешевше разів у п'ять. Від $10 до $20 млн. Другий тур, я думаю, взагалі нічого не коштував, уже все було вирішено", - зазначив Коломойський у запитанні про те, скільки коштувала передвиборна кампанія.

Про конфлікт з Петром Порошенком

"Ну з основним завданням він впорався — врятував країну від вас. Він прийшов, Криму вже не було, Донбас вже був захоплений де-факто. Він зупинив агресію. Я можу критикувати його як хочете, але не перед вами. Ми всередині розберемося самі, - розповів Ігор Коломойський. - Мені здавалося, він занадто йде на поводі у наших західних радників. Вони весь час тиснули на нього, щоб він щось вирішив із "ПриватБанком". МВФ, фінансові організації, весь час на нього чинили тиск".

Ігор Коломойський та Петро Порошенко
УНІАН

Про суди в США

"Я не беру участь в цьому бізнесі з погляду поточного менеджменту, я там портфельний інвестор. Коли подають позов, хочуть написати там багато всього, щоб всім стало страшно. Навіть написали, що $470 млрд, - розповів бізнесмен. - Нерухомість має стосунок до компаній, а якісь компанії мають стосунок до мене. Але не на 100%, я там один з акціонерів не з мажоритарним пакетом, близько 30%. Якби ви бачили ту нерухомість, вона доброго слова не варта".

"Я принципово не підтверджую те, про що у позові йдеться. У позові йдеться, що ми взяли в "ПриватБанку" гроші і на них купили нерухомість. Ми не брали у них гроші, а нерухомість купували на свої гроші", - сказав він.

Про Володимира Путіна

"Особисто з ним жодного разу (не зустрічався - Ред). Один раз 2004 року перетиналися на зустрічі російських і українських бізнесменів, сиділи за одним столом. Я був в масовці, а він зустрічався. У Лівадійському палаці в Криму. Але ми не розмовляли, навіть не трималися за ручку", - згадав він.

Про війну на Донбасі

"Я і зараз називаю громадянським конфліктом. Але це наша внутрішня справа і вона переросла у гарячу форму тільки завдяки Російській Федерації. Вона є одним з основних спонсорів і джерелом цього громадянського конфлікту. Якби не було Росії і вона б забралась геть, то ми б закінчили всі ці питання мирним шляхом до загального задоволення максимум за два тижні", - упевнений Коломойський, відповідаючи на запитання про те, чому він вважає конфлікт на Донбасі цивільним.

Про перезапуск Мінських угод

"Україна — єдина неподільна унітарна держава. Якщо почати федералізацію, завтра почнеться парад суверенітетів. Є закон про особливий статус, він узгоджений мінськими угодами та його щороку подовжують. Потрібно прибрати зміну Конституції, замінити п'ятирічним перехідним періодом особливого статусу Донбасу, провести вибори на цій території під наглядом ОБСЄ. Нехай Росія теж сидить дивиться, але не втручається. Обрали всіх, кого треба, за 30 днів зібрали манатки і валіть до себе", - відповів бізнесмен Коломойський.

Про фаворитів на посаду прем'єра України

фаворитах перегонів — [економіст, директор з розвитку бізнесу НАК НаП фтогаз України] Юрій Вітренко і [гендиректор інвесткомпанії AYA Capital і заступник голови офісу президента з економічних питань] Олексій Гончарук", - такі кандидатури Коломойський назвав в інтерв'ю виданню.

Олександр Гончарук
УНІАН

Про олігарха Сергія Курченка

"Він керує двома металургійними заводами: Алчевський меткомбінат і Єнакіївський меткомбінат. Вони у мирний час разом виробляли 10 млн тонн, сьогодні, напевно, виробляють від 5 до 7 млн тонн сталі. Візьміть 6 млн тонн, помножте їх на $500, буде $3 млрд обіг. Сталь коштує на ринку $500-520. Він виробляє, вивозить до Росії. Він може цей метал через Росію експортувати, змінюючи сертифікати походження, а може продавати його в Росії", - розповів колишній голова Дніпропетровської ОДА.

Про російський газ

"Ви завдали нам вже стільки шкоди і збитків, що ще на 3 млрд шкоди — треба стиснути зуби і пережити. Я вважаю, що трубу взагалі можна було б закрити і забути. Ви позбавили нас половини ВВП військовими діями, ви закрили для нас інвестиції від цивілізованих країн, тому що інвестори не хочуть вкладати туди, де може бути війна. Російський газ Україні ніколи не був потрібен. Це фетиш, який придумали такі, як Фірташ, Льовочкін, Бойко і Медведчук, щоб грабувати Україну і іноді Росію", - впевнений він, коментуючи репліку російського журналіста про нібито домовленості лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" щодо зниження ціни на газ.

Про Віктора Медведчука

"Єдина наша можливість на той момент був Медведчук, який морочив всім голову — і мені, і [в. о. президента України у лютому-червні 2014 року, секретарю РНБО України з грудня 2014 до травня 2019 року Олександру] Турчинову зокрема, і розповідав, що все буде в порядку. Потім, уже після референдуму, я зрозумів, що або Медведчука наосліп використали, або це було за погодженням з ним", - пригадав Ігор Коломойський.

Залиште свій коментар