Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Я не лицар-джедай і у мене немає меча. Холодницький оприлюднив нові моменти у "схемах Мартиненка"

Прокурор САП наполягає на тому, що винуватці повинні відшкодовувати державі всіх завданих збитків.

Колишній народний депутат Микола Мартиненко своїми діями і впливом сприяв створенню схеми на підприємстві "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", яке закуповувало уран через посередника за завищеними цінами.

Про це ТСН заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Слідство встановило, що підозрюваний Мартиненко був фактично організатором цієї схеми. Так, він не був керівником підприємства Східний ГЗК. Але його діями, його впливами, і тими доказами, що ми зібрали, ми доводимо, що Мартиненко є організатором цієї схеми. Чим це доводиться? Доводиться це низкою доказів, які ми обов'язково пред'явимо в суді при розгляді справи по суті. Зараз ми лише подаємо необхідне при розгляді запобіжного заходу", - розповів прокурор.

Він зазначив, що нещодавно була опублікована схема, згідно з якою гроші з державного підприємства, а саме частина грошей йшли на рахунки австрійського підприємства. "Є державне підприємство "Східний ГЗК", яке потребує уран для своє діяльності. Замість того, щоб закуповувати його безпосередньо у виробника чи того, хто його видобуває – наразі це Казахстан, він був закуплений через австрійського посередника. Він взяв участь у конкурсі і розповідав, що вони виробники, але фактично фірма займалася лише транспортуванням", - стверджує Холодницький.

При цьому, за версією слідства, в Казахстані кількість урану була продана за 57 мільйонів доларів, а в Україну прибула вже через австрійську фірму за 74 мільйони доларів. Відтак, різниця між цими цифрами і є та сума збитків, які спричинило державне підприємство державі. Йдеться про 17 мільйонів 200 тисяч доларів.

"Мене питали, чому прокурор за суми збитків у 360 мільйонів гривень просить заставу 300 мільйонів. Тому, що він був не один. Є персоніфікована відповідальність. Ми вважаємо, ця сума застави, яку ми просимо, достатня відповідає його участі і вчинкам", - наголошує керівник САП.

Назар Холодницький зазначив, що слідство йде практикою, коли просить про розмір застави у розмірі заподіяної інкримінованої шкоди з метою забезпечення відшкодування збитків. "Пам'ятаєте попередника? При збитках 2 мільярди – 100 мільйонів застави. І кажуть, що то прокуратура. То не прокуратура так робить – ми робимо все, щоб забезпечити максимально відшкодування завданих збитків ще на стадії досудового розслідування. Вже коли буде вирок, прийнято рішення – будемо визначатися, як кошти повертати. Але – я не лицар-джедай і в мене нема меча, який рубає голови праворуч і ліворуч. Це не демократичний шлях. І якщо ми хочемо будувати правову державу, то я завжди кажу – не можна будувати правову державу неправовими методами. Так, може воно телевізійно негарно виглядає, але ми діємо законними методами. Якщо ще ми не будемо діяти законними методами, то тоді, вибачте, країна приречена на провал", - констатував він.

Нагадаємо, Миколі Мартиненку після двох безсонних ночей у слідчому ізоляторі обрано запобіжний захід – особиста порука народних депутатів і міністрів. Прокурори мають намір оскаржити рішення судді. На поруках Мартиненко пробуде до 20 червня. За цей час прокурори мають завершити слідство і перенаправити справу до суду.

Відео Холодницький не зважатиме на партії, до яких належать депутати, під час розслідування їхніх справ

Залиште свій коментар

Вибір редакції