Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Я ніколи не зустрічав задоволеного своєю країною українця - представник ЄС

Україні слід замислитися над ефективністю політики багатовекторності, вважає Ян Томбінський.

Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський жодного разу не зустрічав українця, який був би задоволений своєю Батьківщиною.

Про це Томбінський заявив в інтерв'ю журналу "Корреспондент".

Він зазначив, що Україна є незалежною державою вже понад 20 років.

"І цього достатньо для того, щоб дати відповідь на питання, чи допомогла така невизначена позиція або, швидше, стала перешкодою для розвитку. Я ніколи не зустрічав українця, який сказав би мені, що з його країною все добре", - говорить він.

На його думку, якщо за цей період Україна в повній мірі не змогла використати свій потенціал та географічне положення, тоді потрібно шукати "інші ліки, більш ефективні інструменти розвитку".

"Можливо, невизначена позиція "і вашим і нашим" без чіткої стратегії не найкращий спосіб реалізувати прагнення самих українців", - зазначив представник ЄС.

І нагадав, що в українському законодавстві зафіксовано зовнішньополітичну стратегію розвитку України - євроінтеграція.

"Мабуть, це стане уроком попередніх років: краще слідувати шляхом країн, яким вдалося успішно подолати перехідний період і трансформувати економіки в сучасні та ефективні", - вважає Томбінський.

Нагадаємо, у своєму інтерв'ю Ян Томбінський також зазначив, що завдяки асоціації з ЄС Україна вийде на світові ринки, але виробникам доведеться пристосовуватися. Тож "безкоштовного проїзду на паровозі євроекономіки для України не буде".

Залиште свій коментар

Вибір редакції