"Я з глузду з’їду": Зеленського гнітить АП на Банковій і він невдовзі перетворить її на художній музей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Офіс глави держави працюватиме в іншій споруді.

Президент переїжджає разом з усім своїм офісом, який вже згодом перестане називатися адміністрацією. Точніше, переїдуть не всі, бо Володимир Зеленський анонсував великі скорочення у власному апараті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Напередодні значних змін журналістам провели екскурсію кабінетами будівлі на Банковій. Одні перемагали на виборах, щоб п’ять років попрацювати в цій фортеці, інші десятиліттями сунули тут угору, пролазячи із клерків у керівники, старіючи за велетенськими дверима радянських кабінетів. Адміністрація президента – це понад 22,5 тисячі метрів квадратних, 420 співробітників, напруга, інтриги, пафос і незручності. Тут є своя пекарня, друкарня, сауна, бассейн і навіть спортзал. Щоб потрапити до їдальні, слід пройти додатковий пост охорони. Салат зелений з авокадо коштує 22 гривні. У перукарні працює цілий штат перукарів. Співробітники адміністрації можуть пити каву, їсти, стригтися просто в робочий час – підстригти бороду коштує близько 100 грн.

ВідеоВ АП хочуть якнайшвидше переїхати з Банкової та скоротити штат працівників

Президент переїжджає, разом з усім своїм офісом, який вже згодом перестане називатися Адміністрацією президента. Володимир Зеленський анонсував великі скорочення у власному апараті. Напередодні значних змін журналістам провели екскурсію кабінетами Адміністрації. Скільки коштує стрижка в спеціальній перукарні і що там буде, коли поїдуть чиновники - у сюжеті.  

В АП хочуть якнайшвидше переїхати з Банкової та скоротити штат працівників

Але дуже скоро все може змінитися. Заступник голови адміністрації Кирило Тимошенко показує "корочку", від якої в майбутньому теж хочуть відмовитися. "Дуже серйозні, майже як в СБУ. Ми хочемо від оцього всього повідходити", - каже він. Кирило встиг розвісити в кабінеті сучасний живопис, щоб принаймні якось відтінити сталінську помпезність, але вже невдовзі анонсують тотальну зміну – поміняється назва органу, кількість співробітників і адреса. "Це мінімальні терміни. Ми не говоримо про якийсь проект на п’ять років. Ви бачите самі, що тут усе більш схоже на мавзолей. Ми не хочемо, щоби адміністрація президента була мавзолеєм", - каже один із керівників структури.

Після переїзду в помпезних залах, ремонт яких обходився попередникам у мільйони, теперішня команда хоче розвісити картини – на місці адміністрації буде художній музей. Утім, деякі меблі буде досить важко демонтувати – крісла причеплені до підлоги. Президент виринув ніби з-під землі і одразу пожалівся: якщо швидко не переїде – неодмінно збожеволіє. "Головна для мене зараз проблема – це терміни. Будувати з самого початку неможна. Я з глузду з’їду. Тому є ідея, вже є план, є терміни. Є конкретні будівлі", - наголосив Володимир Зеленський.

Для розуміння картини Зеленський веде журналістів у свій кабінет – президент виглядає зовсім маленьким на фоні велетенських столів та старовинних телефонних станцій секретного зв’язку, яким більше років, ніж керівнику країни. В дальньому коридорі за його кабінетом, за ще одним постом охорони – кабінет, в якому його попередників гримували та мили їм голову. Ним Зеленський жодного разу не користувався: "Ні, і не буду. Можна душ дома приймати". Президент обіцяє значно скоротити кількість працівників в адміністрації – проект реформи власного офісу він оприлюднить найближчими днями.

Кореспондент ТСН Станіслав Ясинський

Залиште свій коментар

Вибір редакції