Яценюк оголосив про введення Україною "дзеркальних" санкцій проти Росії

Кабмін з цією метою ухвалить постанови щодо мити та заборони російських товарів, зазначив прем'єр.

Кабінет міністрів України сьогодні ухвалить постанову про заборону ввезення на митну територію низки товарів російського виробництва, а також про ввізне мито на російські товари у відповідь на аналогічні дії РФ, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Сьогодні Кабінет міністрів України приймає дві постанови щодо контрсанкцій проти незаконних дій Російської Федерації. Першу постанову про заборону ввезення на митну територію України товарів, які походять з РФ, і друга постанова – про ставки ввізного мита для товарів, які походять з РФ", - сказав він, відкриваючи засідання уряду, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Прем'єр повідомив, що постанови будуть опубліковані в перший же день після фактичного вступу в дію обмежувальних заходів РФ. Він підкреслив, що таке рішення уряду України є "дзеркальним" заходом у відповідь на дії РФ. "Ми будемо діяти так щоразу, кожна російська дія буде отримувати гідну відповідь", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України у зв'язку з діями Росії розробило разом з іншими органами виконавчої влади пропозиції щодо встановлення відповідних санкцій: введення з 2 січня 2016 року для російських товарів ставок ввізного мита режиму найбільшого сприяння та з 10 січня 2016 року - заборони ввезення ряду з них.

Зокрема, МЕРТ пропонує ввести ембарго на постачання продуктів харчування: м'яса, риби, ряд молочних продуктів, плавлених сирів, кави, чаю, харчових сумішей, кондитерських і хлібобулочних виробів, продуктів дитячого харчування, макаронних виробів, соусів; смакових добавок та приправ, пива, спирту, горілки, корми для собак, сигарет з фільтром.

Крім того, у запропонованому переліку, на відміну від російського, хлористий калій з вмістом калію, інсектициди, фунгіциди, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, та регулятори росту рослин, родентициди, оболонки штучні для ковбасних виробів, обладнання для залізниць або трамвайних колій та локомотиви дизель-електричні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: