Яценюк побачив позитив у політичній кризі в Україні

Він визнав, що уряд зробив багато помилок.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що політична криза, яка виникла в країні, піде на користь українській владі.

"Криза – це завжди можливість. Я вважаю, що така криза зараз для українського політичного класу була необхідна. І ми повинні використати цю можливість, щоб перезавантажити відношення в українській владі", - сказав він у програмі "10 хвилин".

Прем'єр визнав, що Кабмін зробив багато помилок. Разом з тим Яценюк впевнений, що уряд під його керівництво зробив реформ більше, ніж усі попередні уряди за усі роки незалежності.

"Відверто повинен визнати, що ми зробили багато помилок, що часто-густо ми не встигали за вирієм подій і за тим, що треба швидше і швидше проводити реформи. Але я так само прошу визнати те, що цей Уряд за 12 місяців зробив реформ і змін в країні більше, ніж всі попередні уряди за два десятки років", - сказав Арсеній Яценюк.

За його словами, уряд усвідомлює, що частина з цих реформ сьогодні є дуже непопулярними.

"Але це єдиний рецепт, яким чином в майбутньому Україна досягне сильних економічних, соціальних і політичних результатів, яким чином Україна стане частиною Європейського Союзу і великого європейського простору", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, 3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко.

Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

4 лютого після зустрічі президента Петра Порошенка з послами країн G7 уряд зібрався на позачергове засідання. На ньому було оголошено, що чотири міністри, які раніше з різних причин написали заяви про відставку, відкликають їх. Це зробили міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, міністр інформаційної політики Юрій Стець, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не йде у відставку, а буде працювати разом однією командою. На тлі зростаючої спекуляції навколо розпаду уряду, прем'єр Арсеній Яценюк закликав до єдності. Яценюк і президент Петро Порошенко попросили Абрамавичуса знову приєднатися до уряду, але він відмовився, незважаючи на обіцянки, що міністри будуть захищені від політичного тиску.

 
10 хвилин із Прем'єр-міністром України

В Україні не має бути телефонного права і тіньових домовленостей за лаштунками прозорої політики. Для цього Уряд приймає рішення про запровадження Кодексу етичної поведінки державного службовця та вносить до Верховної Ради Кодекс доброчесності політичного діяча. Ці рішення передбачають обов'язковість фіксації всіх зустрічей і перемовин політичних діячів та керівників органів державної влади в Україні. #10хвилин

Опубліковано Арсенієм Яценюком 7 лютого 2016 р.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: