Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Яценюк пообіцяв українцям єдиний документ з електронним підписом замість довідок

Епоха паперового обігу документів відходить у минуле.

16-річні українці почали отримувати нові паспорти громадян України. Пластикові ID-картки вручав особисто Арсеній Яценюк, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Документи нового зразка мають чіп з електронним підписом власника, інформацію про прописку та сімейний стан. У майбутньому там може зберігатися податковий код, соціальна страховка та інша інформація.

За словами прем'єра, ID-картка спростить та прискорить видачу біометричних закордонних паспортів. Чіпована картка суттєво підвищує рівень безпеки щодо підробки. Проте, має обмежений строк дії – 10 років.

Для тих, хто отримує паспорт уперше, процедура безкоштовна.

"Буде один єдиний документ. Не сто довідок, папірчиків з підписами, печатками та всім іншим. Один єдиний документ, яким ви можете ідентифікувати себе і отримувати послуги від держави, в тому числі через інтеренет, через електронний підпис, не стоячи в чергах і не чекаючи манни небесної від чиновника", - заявив Яценюк.

Що потрібно знати про нові паспорти

11 січня, у день старту оформлення ID-паспортів, Державна міграційна служба прийняла документи від близько 100 громадян. Відсутність ажіотажу фахівці пояснюють негодою та навчальним днем у закладах освіти.

Раніше повідомлялося, що глава МВС Арсен Аваков пояснив українцям нюанси з оформленням нових ID-паспортів. За його словами, строк оформлення нового документа – 10 робочих днів. Поміняти паспорт можна добровільно, але цей процес не повинен перевищувати 5 років, на який розрахований перехідний період. 

ВідеоЯценюк вручив перші ID-паспорта українцям

Залиште свій коментар

Вибір редакції