Яценюк попросив не лякати відставкою і назвав 5 принципів подальшої роботи уряду

Прем'єр хоче відповідальної та прозорої роботи усіх гілок влади.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що його уряд готовий продовжувати свою роботу і назвав п'ять принципів, за якими Кабмін буде у подальшому працювати.

За його словами, перший принцип - це відсутність політичного тиску і політичної корупції.

"Жодна з політичних фігур чи жоден бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра і змушувати його приймати ті рішення, які суперечать політиці міністра і інтересам української держави", - сказав Яценюк.

Другий принцип – це "повна нетерпимість до корупції - як політичної, так і економічної".

"Будь-які призначення на державні компанії будуть здійснюватися виключно через незалежний номінаційний комітет. І 60 найбільших державних компаній отримають нових і незалежних керівників", - каже прем'єр.

При цьому голова уряду закликав депутатів ухвалити закон, який дозволить розпочати чесну і прозору приватизацію.

Третій принцип – принцип повної прозорості діяльності керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та народних депутатів України.

Яценюк зазначив що засідання Кабінету Міністрів України будуть транслюватися в прямому ефірі. Окрім того, буде запроваджено Кодекс етичної поведінки державного службовця і внесено до Верховної Ради Кодекс доброчесності політичного діяча.

"Ці рішення передбачають обов'язковість фіксації всіх зустрічей та перемовин політичних діячів та керівників органів державної влади в Україні", - сказав Яценюк.

Четвертий принцип – принцип відповідальності. Уряд має чесно і прозоро звітувати перед парламентом за свою роботу, але Верховна Рада має приймати закони, необхідні для реформ, і довіряти уряду.

П'ятий принцип - це принцип розподілу влад.

У той же час Яценюк нагадав українським політикам, які не задоволені роботою уряду, що можна внести до парламенту резолюцію недовіри уряду і проголосувати відповідну відставку.

"Але перестаньте нас лякати відставкою. Ми прийшли сюди працювати задля реальних змін в країні. І зараз мова іде не про персоналії, а про конкретні ціннісні речі. Про економічну програму стабілізації ситуації в країні і про політичну стабільність в українській державі", - заявив прем'єр-міністр.

ВідеоУряд сьогодні відповідав на запитання у Верховній Раді

Нагадаємо, 3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко.

Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

4 лютого після зустрічі президента Петра Порошенка з послами країн G7 уряд зібрався на позачергове засідання. На ньому було оголошено, що чотири міністри, які раніше з різних причин написали заяви про відставку, відкликають їх. Це зробили міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, міністр інформаційної політики Юрій Стець, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не йде у відставку, а буде працювати разом однією командою. На тлі зростаючої спекуляції навколо розпаду уряду, прем'єр Арсеній Яценюк закликав до єдності. Яценюк і президент Петро Порошенко попросили Абрамавичуса знову приєднатися до уряду, але він відмовився, незважаючи на обіцянки, що міністри будуть захищені від політичного тиску.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: