Яценюк пояснив за парламент, чому його не відправили у відставку

Прем'єр хоче почути від депутатів конкретні пропозиції.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк визнає, що його Кабмін має недоліки у роботі. Водночас, голова уряду впевнений, що наразі ніхто не зміг би керувати Кабміном ефективніше. І саме цим прем'єр пояснив те, що його не відправили у відставку.

"І я дозволю собі пояснити, чому вона (відставка) не відбулась: а що далі? Що далі? Якщо вони б набрали необхідну кількість голосів, то де наступний Кабінет? Де програма? Де більшість? Що далі? І тому вистачило політичної доцільності або мудрості (усвідомити), що після вівторка – середа. І думати треба не на один день, а думати на майбутнє", - сказав прем'єр на засіданні Кабміну.

Яценюк каже, що має детальний план подальших дій, який було викладено у парламенті. Водночас прем'єр сподівається на співпрацю з боку парламентарів.

"Я буду щиро вдячний представникам українського парламенту, якщо вони запропонують, що ще треба зробити в Україні. Якщо вони запропонують уряду реальні і ефективні кроки, які отримають підтримку парламенту і – найважливіше – отримають підтримку українського суспільства", - заявив голова уряду.

Щодо розпаду коаліції Яценюк заявив, що "співчуває" фракції "Самопомочі", які заявили про вихід з коаліції. Натомість президентові та його політичній силі запропонував "взятися за руки та забути образи".

16 лютого парламент не зміг відправити у відставку Кабмін на чолі з Арсенієм Яценюком. "За" проголосували 194 народні обранці. Після цього низка депутатів парламенту поскаржилися, що система "Рада" не спрацювала правильно під час голосування.

Напередодні, фракція "Батьківщина" у парламенті оголосила про свій вихід зі складу коаліції. Після завершення вечірньої наради з президентом Петром Порошенком Юлія Тимошенко повідомила, що її фракція ініціюватиме відставку глави уряду до кінця поточного тижня.

Своєю чергою, лідер пропрезидентської фракції Юрій Луценко заявив, що вирішення політичної кризи зараз залежить від позиції прем'єр-міністра. За його словами, уряд нездатен виконати коаліційну угоду, а сама коаліція де-факто розвалена. І тепер прем'єр має вирішувати, яким буде вихід із кризи. При чьому на сайті Верховної Ради з'явилось повідомлення про реєстрацію двох проектів про скасування результатів голосування про недовіру Кабінету міністрів України і призначення повторного голосування.

Фракція "Самопоміч" також ухвалила рішення про вихід зі складу коаліції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: