Яценюк "розсекретив" детальний план кардинальних змін в Україні протягом року

Дата публікації
Перегляди
35к

Київ бере шлях на співпрацю з ЄС та НАТО, захищатиметься проти агресивної Росії, проведе податкову реформу та запустить децентралізацію влади.

У вересні Україна ратифікує угоду про асоціацію з ЄС, у жовтні введе санкції проти Росії та вдвічі скоротить кількість податків, до кінця цього року запустить процес реформи державного апарату, а вже в наступному році регіони отримають більше прав після децентралізації влади.

Такі плани озвучив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, презентуючи урядову програму дій "Відновлення України".

"Перша ціль, за словами глави уряду, - зупинити російську військову агресію і відновити суверенітет України. Друга – виконати угоду з Європейським союзом і ввести безвізовий режим між Україною та ЄС. Третя ціль – після завершення війни - реабілітація і допомога учасникам АТО і відновлення Донбасу, на що підуть мільярди доларів і роки. Також серед пунктів плану відновлення країни - децентралізація влади, нова система оподаткування, удар по корупції і виграш війни з корупцією", - ідеться в повідомленні прес-служби Кабміну.

Ще одне з надзавдань – "перезимувати", адже Україна нині відчуває шалений дефіцит як газу, так і електроенергії.

Щодо стратегічних цілей Яценюк зазначив, що "не треба придумувати велосипед і тим більше займатися реформістським популізмом".

"План реформи країни готували сім років. Його підписав президент і прем'єр-міністр. Цей план реформи країни - угода про асоціацію між Україною і Європейським союзом. Більш об'ємного і змістовного документу ніхто не придумає", - сказав Яценюк.

Окрема частина урядового плану дій присвячена реабілітації учасників АТО, допомозі сім'ям військовослужбовців та відновленню Донбасу, на що, за словами прем'єра, потрібно щонайменше 8 млрд доларів.

Кабмін також розпочинає проект "Стіна" для будівництва реального кордону між Україною та Росією, виступає за нову оборонну доктрину України, в якій Росія має бути визнана державою-агресором, та надання Україні спеціального статусу особливого партнера НАТО номер один.

Уряд також обіцяє протягом року провести реформу державних органів влади та передати чимало повноважень у регіони. Зокрема, децентралізація влади передбачає, що на місцях, окрім місцевих податків, ще залишатимуть 60% податків із доходів фізосіб та 10% податку на прибуток підприємств.

У плані також передбачено добровільне укрупнення та об'єднання громад, що може означати скорочення кількості сільрад, районів і навіть областей. Проте відповідного закону поки не існує.

Задля боротьби з корупцією та реформи держапарату Кабмін обіцяє відкрити "прозорі офіси" з надання адмінпослуг, скоротять кількість контролюючих органів та дублюючих функцій різних служб.

Запустити антикорупційну реформу обіцяють вже до кінця 2014 року, затвердивши відповідні закони та створивши нарешті Антикорупційне бюро.

В уряді також обіцяють повернути в Україну кошти та активи, які вкрали колишні високопосадовці.

Також до кінця 2014-го обіцяють запустити реформи системи кримінальної юстиції та правосуддя.

Нагадаємо, Верховна Рада вже кілька місяців не може розглянути законопроекти, що передбачають зміну виборчого законодавства в Україні та люстрацію влади

Наступна публікація