Як депутати й борці з корупцією "допомагали" бурштин добувати. У САП оприлюднили злочинну схему

Народні обранці - Максим Поляков й Борислав Розенблат - збиралися за хабар посприяти діяльності одній з компаній, вважають правоохоронці.

Два народні депутати з метою отримання хабара від представника компанії-нерезидента, яка зацікавлена у видобутку бурштину в Україні, скористалися правом законодавчої ініціативи. Вони збиралися протягнути через Раду законопроекти, які мали поліпшити умови господарювання для підприємства-замовника.

Про це повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький під час брифінгу щодо затримання охоронця нардепа від "БПП" Борислава Розенблата сьогодні, 20 червня.

Також депутати, зауважив він, обіцяли вплив на Держлісове агентство, Укрбурштин та інші органи влади. 

Представник компанії запропонувала внести зміни в Податковий та Митний кодекси, встановило слідство. Їй вдалося вийти на зв'язок із депутатом Максимом Поляковим, який своєю чергою звернувся до колеги по парламенту - Борислава Розенблата, який є автором законопроекту, який регулює видобуток та експорт бурштину. Так, до документа були внесені правки, які стосувалися зменшення рентної плати видобутку бурштину з 25% до 5%, звільнення від оподаткування до 2020 року підприємств, які завозять техніку для видобутку бурштину. Деякі зміни стосувалися оплати праці. 

За ці зміни було отримано хабар в розмірі 15 тисяч доларів, уточнив Холодницький.

У схемі були задіяні керівник секретаріату міжфракційного об'єднання, помічник одного з депутатів від Радикальної партії та юриста організації "Системні рішення". Вони отримали 11 тисяч доларів за підготовку необхідних документів.

Розенблат, на думку слідства, вирішивши взяти участь у видобутку бурштину, сам звернувся до компанії-нерезидента з проханням-вимогою організації спільного бізнес-проекту: він збирався вирішувати питання з держорганами.

ВідеоНАБУ затримало охоронця народного депутата від БПП на хабарі

"При цьому бурштин мав вивозитися з України за заниженими цінами, а частина дійсного прибутку мала перераховуватися на рахунки компанії, яка розташована в США. За наполяганням Розенблата, співвласником якої стала його рідна сестра. Загальна сума хабара по цьому епізоду складала 285 тисяч доларів, з яких 85 тисяч було передано попередньо охоронцем, який також числився як помічник і консультант народного депутата. А при передачі власне 200 тисяч доларів відбулося затримання", - зазначив Холодницький.

Він також додав, що в цій справі поки що затримано 6 осіб: троє помічників народних депутатів, один охоронець нардепа, два представники громадських організацій, які здійснюють боротьбу з корупцією.

Раніше повідомлялося, що детективи Національного антикорупційного бюро України затримали охоронця народного депутата від БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара у розмірі 200 тис. доларів. Розенблат назвав це провокацією, викликаною незадоволенням його діяльністю.

Залиште свій коментар