Як нардепи та відомі українці відреагували на санкції проти Козака і "телеканалів Медведчука"

Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як нардепи та відомі українці відреагували на санкції проти Козака і "телеканалів Медведчука"

Фото: pixabay.com

ТСН.ua зібрав реакцію нардепів, громадських діячів та журналістів на ухвалене рішення. 

2 лютого президент України Володимир Зеленський на 5 років запровадив санкції проти "правої руки" Віктора Медведчука — народного депутата від "ОПЗЖ" Тараса Козака, якому належать телеканали Newsone, "112 Україна" та ZIK.

У зв'язку із цим окремі кабельні оператори почали призупиняти ефіри так званих "телеканалів Медведчука", тоді як сам Козак оцінив запроваджені санкції як "політичну розправу з боку президента" Володимира Зеленського.

ТСН.ua зібрав реакцію нардепів, громадських діячів та журналістів на ухвалене рішення. 

Голова Національної спілки журналістів в Україні Сергій Томіленко назвав заборону діяльності трьох українських телеканалів "надзвичайною ситуацію". Він переконаний, що "позбавлення без суду багатомільйонної аудиторії доступу до українських ЗМІ, заборона сотням журналістам та медійникам права на професію - це наступ на свободу слова".

"Рішення української влади є інформаційним вибухом та шокує міжнародні інституції, які опікуються захистом прав журналістів та свободою слова", - наголосив Томіленко, додавши, що мова йде "не про політичну підтримку українських політиків, а про право українських ЗМІ та журналістів мати права та обов‘язки - за законом, а не отримати раптове блокування - за указом..."

Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів - це надзвичайна ситуація. Українські журналісти,...

Опубліковано Sergiy Tomilenko Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Водночас радник глави Офісу президента Михайло Подоляк вважає санкції РНБО закономірною відповіддю на "щоденні інформаційні та пропагандистські атаки на державу з боку тих, хто грає в чужі інтереси і в чужу гру". "Зрозуміло, що санкції по телеканалам пана Медведчука - це зовсім не про медіа і не про свободу слова. Це тільки про ефективну протидію фейкам і чужорідній пропаганді", - сказав він.

Тим часом народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко підтримав однопартійця, заявивши, що санкції проти Козака та блокування трьох телеканалів є "політично мотивованим переслідуванням" і "наступом на демократію".

"Блокування трьох телеканалів, нелояльних до влади, і санкції проти опозиційного народного депутата без суду і слідства - такого безпрецедентного наступу на демократію та свободу слова не було за всю історію незалежності. Це пряме порушення Конституції і законів України та шлях до встановлення в країні особистої диктатури", - висловився політик. 

В "ОПЗЖ" також висловили готовність надавати "необхідну політичну і правову підтримку" Козаку і "репресованим ЗМІ".

Блокировка трёх каналов и санкции против депутата-оппозиционера - политически мотивированные преследования и наступление...

Опубліковано Юрий Бойко Вівторок, 2 лютого 2021 р.

‼Наша политическая сила готова оказать всю необходимую политическую и правовую поддержку нашему однопартийцу и...

Опубліковано ОППОЗИЦИОННАЯ ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИЗНЬ Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Політичний експерт Віктор Таран, зі свого боку, висловив підтримку президентові Володимиру Зеленському. Він стверджує, що голова держави "кинув виклик навіть не Медведчуку і "ОПЗЖ", а Путіну та "русскому міру". "Готуємося до серйозних загострень між Україною та Росією. У першу чергу на Сході", - додав політолог.

і до гарних новини Офіційно РНБО ввела персональні санкції проти Тараса Козака (правої руки Медведчука). Йому юридично...

Опубліковано Viktor Taran Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Український політик Андрій Портнов, який раніше перебував на посаді заступника голови Адміністрації Віктора Януковича, оцінив "закриття трьох телеканалів без рішення суду указом президента" як "диктатуру". Він також попередив про "велику кризу" попереду.

Закрытие трёх телеканалов без решения суда Указом Президента — это диктатура. Указ противоречит международным...

Опубліковано Андрей Портнов Вівторок, 2 лютого 2021 р.

А ось український режисер та колишній політв'язень Олег Сенцов вважає рішення влади щодо закриття так званих "телеканалів Медведчука" - "найкращим (...) за останній час". "Побачимо, як воно буде втілюватися у життя", - додав він.

Закрити телесмітники Медведчука – це дійсно найкраще рішення влади за останній час, але побачимо як воно буде втілюватися у життя. Хочеться вірити у перемогу над путінськими посіпаками хоч тут.

Опубліковано Oleg Sentsov Вівторок, 2 лютого 2021 р.

На "серйозності" ситуації із запровадженням санкцій наголосив політолог Володимир Фесенко. "Передчуваю, який хай почнеться з проросійського табору. Будуть і в судах оскаржувати. Ну що ж, на їхню війну Зеленський відповів своєю війною, - висловився він. - Зараз питання в тому, наскільки ефективно цей режим санкцій буде реалізований".

Санкции против 112-го и Тараса Козака - это серьезно. Предчувствую какой хай начнется из пророссийского лагеря. Будут и...

Опубліковано Владимиром Фесенком Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Найбільш лаконічно на ситуацію відреагувала народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко. "Непогано", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Непогано:)

Опубліковано Iryna Gerashchenko Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Із гумором до запроваджених санкцій поставився гендиректор "Укрпошти" Ігор Смелянський: "Зачекайте, а на які ж канали я тепер буду не ходити? Де дізнаюся про себе правду?"

Подождите, а на какие же каналы я теперь буду не ходить? Где узнаю про себя правду? PS. А мы напоминаем нашим читателям - кто идёт против Укрпошты хорошо не заканчивает

Опубліковано Igor Smelyansky Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Про необхідність "закріпити" у кримінальний процесуальний спосіб рішення Ради національної безпеки і оборони заявив колишній генеральний прокуро України Руслан Рябошапка

Рішення Ради національної безпеки і оборони обов‘язково необхідно «закріпити» у кримінальний процесуальний спосіб....

Опубліковано Rouslan Riaboshapka Вівторок, 2 лютого 2021 р.

"Я навіть уявити собі не міг, що Зеленський може піти на таке свавілля, як закриття телеканалів рішенням РНБО. Без суду, взагалі без нічого", - обурюється тим часом нардеп від "ОПЗЖ" Микола Скорик.

Я даже представить себе не мог, что Зеленский может пойти на такой беспредел, как закрытие телеканалов решением СНБО....

Опубліковано Николаєм Скориком Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження" Олександр Сушко же вважає запровадження санкцій "найважливішим політичним рішенням президента Зеленського за всю його кар'єру, що матиме визначальний вплив на політичний ландшафт країни у 2021 році".

Водночас експерт попередив про "істотні ризики" цього рішення. "Якісна комунікація його правового і мотиваційного боку є першочерговою потребою. Бо недооцінка далеко не примітивного і системного суперника, який вже зараз запускає всі інструменти на захист свого основного активу, може привести і до протилежних результатів", - наголосив Сушко.

Схоже, це найважливіше політичне рішення Президента Зеленського за всю його кар‘єру, що матиме визначальний вплив на...

Опубліковано Oleksandr Sushko Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Політолог Олексій Голобуцький припускає, що "ризикований, але серйозний і дуже перспективний" крок Зеленського міг бути "умовою Білого дому для початку детальнішої розмови про співпрацю".

"Не дарма у відповідному рішенні РНБО в п.4 вказано "Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів", - пояснив він свій погляд на ситуацію. 

Зеленський запровадив санкції (фактично, з тексту Указу, припинив мовлення) телеканалів медведчуківського пулу: 112, ZiK...

Опубліковано Алексеєм Голобуцким Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Аналітик Українського інституту майбутнього Юрій Романенко вважає, що одним із наслідків "удару по Медведчуку" буде загострення ситуації щодо Донбасу. 

Зеленский начал наступление на Медведчука. При Порошенко такой фигни не было. Введение санкций относительно...

Опубліковано Yuriy Romanenko Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Журналіст і медіаексперт Отар Довженко заявляє, що "політики, які просувають в Україні інтереси Росії та їздять до Путіна по завдання, повинні перестати бути недоторканними в Україні". "Якщо вони почнуть нести реальну відповідальність за роботу в інтересах агресора, у них швидко зникне і ресурс, і мотивація фінансувати квазімедіа", - стверджує він. 

Всього лише вчора ваш-покірний написав: «Боротися проти інструментів немає великого сенсу. Політики, які просувають в...

Опубліковано Otar Dovzhenko Вівторок, 2 лютого 2021 р.

Нагадаємо, що санкції на телеканали передбачають: 

 • блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
 • запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
 • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
 • заборона користування радіочастотним ресурсом України;
 • припинення надання послуг з ретрансляції/розповсюдження телепрограм/надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Водночас санкції проти Тараса Козака передбачають: 

 • блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
 • обмеження торговельних операцій;
 • обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
 • запобігання виведенню капіталів за межі України;
 • зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
 • анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності;
 • повна або часткова заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції згідно з цим Законом;
 • припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави;
 • заборона передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності.

МЗС України закликає світ запровадити санкції проти Росії

МЗС України закликає світ запровадити санкції проти Росії

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
22к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація