Як працюватиме місцева влада у разі введення воєнного стану. Перелік запропонованих Порошенком змін

У Раді отримали на розгляд законопроект про реінтеграцію Донбасу - з позначкою "невідкладно".

Згідно з новим проектом закону, який стосуватиметься державної політики на окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях, вносяться зміни до закону "Про правовий режим воєнного стану".

Відповідно до документа, у разі введення воєнного стану в окремих місцевостях після утворення військової адміністрації припиняються повноваження обласної, районної , сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування та старост. Відповідні військові адміністрації  здійснюватимуть свої повноваження до дня першого засідання першої сесії відповідної ради, обраної після скасування воєнного стану

Контроль за діяльністю обласних військових адміністрацій з питань забезпечення оборони, громадського порядку і безпеки, здійснення заходів правового режиму воєнного стану здійснюватиме Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України при загальному керівництві Генерального штабу Збройних Сил України, а з інших питань – Кабінет Міністрів України у межах своїх повноважень. Обласні органи керуватимуть районними.

Генштаб здійснюватиме організацію підготовки та здійснення загального керівництва Збройними Силами України, з’єднаннями, частинами та органами інших військових формувань і правоохоронних органів під час виконання ними заходів правового режиму воєнного стану.

Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України здійснюватиме безпосереднє керівництво силами і засобами Збройних Сил України, інших військових формувань, які залучаються до здійснення безпосередньо в Донецькій та Луганській областях заходів із забезпечення національної безпеки і оборони та правового режиму воєнного стану.

ВідеоОкремі статті законопроекту про реінтеграцію Донбасу стали предметом гарячих суперечок

Нагадаємо, документом визнаються тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях: сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл, де збройні сили РФ і окупаційна адміністрація Росії встановили та здійснюють окупаційну владу та загальний контроль; внутрішні морські води і територіальне море України, що прилягає до такої ж сухопутної території; повітряний простір над цими територіями.

Залиште свій коментар