Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як вік і освіта вплинули на вибори-2019: ТСН зібрав дані про політичні смаки українців

Журналісти проаналізували дані екзитполу 21 липня.

Як українці голосували на виборах з огляду на вік та освіту – прояснити це може екзитпол, підсумки якого наводяться в сюжеті ТСН.19:30.

Виборці пенсійного віку 60+ переважали серед прихильників "Опозиційної платформи - "За життя" і  "Батьківщини" – це 58% та 55% відповідно. Удвічі менше пенсіонерів серед симпатиків лідера парламентських перегонів "Слуги народу", але це не означає, що за цю партію лише молоді виборці – тих, кому до 30, лише 15% процентів і загалом електорат за віком рівномірний. Схожа ситуація і в "Голосу". Молоді виборці найгірше голосували за "Опоблок", "Європейську солідарність" та "Батьківщину".

Щодо рівня освіти, то найбільше людей із дипломом або незакінченою вищою освітою виявилося в активі "Голосу" – 62%, і у "Європейської солідарності" – 60%. У "Слуги народу" – 44%. Серед симпатиків "Опоблоку" та "Батьківщини" переважають виборці із середньою та спеціальною освітою.

ВідеоЯк українці голосували на виборах з огляду на вік та освіту: дані екзитполу ТСН

Виборці пенсійного віку 60+ переважали серед прихильників "Опозиційна платформи - За життя" і "Батьківщини" 58 та 55% - відповідно. Удвічі менше пенсіонерів серед прихильників лідера парламентських перегонів "Слуга народу". Але це не означає, що за цю партію лише молоді виборці. Щодо рівня освіти, то найбільше людей із диплом або незакінченою вищою освітою виявилося у активі "Голосу" - 63% і 60 у "Європейської солідарності".  

Як українці голосували на виборах з огляду на вік та освіту: дані екзитполу ТСН

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Причиною їхнього проведення стало те, що на інавгурації президент України Володимир Зеленський заявив, що розпускає Раду XVIII скликання через формальну відсутність коаліції від 2016 року.

Згідно з даними головних екзитполів, на виборах перемогу здобула партія "Слуга народу". Вона набирає трохи більше 44%. Також до парламенту проходять "Опозиційна платформа – За життя" (понад 12%), "Європейська Солідарність" (понад 8%), "Батьківщина" (близько 7,5%) та "Голос" (близько 6%). На межі статистичної похибки перебуває також і партія "Сила і честь".

Залиште свій коментар

Вибір редакції