"Яка автономія? На Закарпатті 1,2 мільйона українців": посол Угорщини прокоментував заяви про сепаратизм в регіоні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На його думку, передумов для створення автономії на Закарпатті немає.

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що жодних передумов для створення угорської автономії на Закарпатті немає.

Про це він повідомив в інтерв’ю "Главкому".

"Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців - 150 тис. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім "не наші", вони прословацькі, проугорські? Закарпаття - завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було. Після Першої світової війни наші території відійшли Чехословаччині, Трансильванія відійшла Румунії. Виходить, Угорщина зробила помилку, не знищивши нацменшини свого часу, щоб не дати потім привід анексувати свої території? Але хіба це правильна логіка? Ні. Це логіка війни, логіка конфлікту, якій не повинно бути місце", - заявив Ійдярто.

За його словами, заяви у публічному просторі про "агресію Угорщини на Закарпатті" і про "у нас буде другий Крим" лише шкодять угорсько-українським відносинам, а також погіршують атмосферу для місцевих жителів Закарпаття. Він зазначив, що розуміє складність ситуації між Україною та Росією, однак дотримання прав нацменшин – "це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор".

Посол також не вважає, що фінансова допомога Закарпаттю з боку Угорщини якимось чином впливає на проугорські настрої населення.

"Я думаю, що угорська підтримка для Закарпаття і, я б хотів ще раз підкреслити, яка стосується не тільки для угорців, добре сприяє розвитку цієї території. Але завжди будуть критики, які це оскаржать", - підкреслив він.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні. 

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Відео Українське МЗС готує зустріч Зеленського з угорським прем'єром Орбаном

За словами Пристайка, українська влада вже подовжила до 2023 року імплементацію Закону про освіту, який, власне, й розсварив держави. Верховна Рада ухвалила його два роки тому. Закон зобов'язав усі школи навчати дітей українською мовою, і це обурило угорців.  

Українське МЗС готує зустріч Зеленського з угорським прем'єром Орбаном

Залиште свій коментар

Вибір редакції