Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Яка мета РФ і чому ЄС може закрити на це очі. Реакція українських політиків на зухвалий указ Путіна про Донбас

Чиновники наголошують на порушенні Мінських угод.

Президент Росії Володимир підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для мешканців окупованого Донбасу. Таке рішення пояснюється, "захистом прав і свобод людини і громадянина" на підставі нібито  "загальновизнаних принципів і норм міжнародного права".

ТСН.ua зібрав реакцію українських політиків та чиновників на рішення Кремля.

Тільки-но стало відомо про указ, представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що Україна вже звернулися до Ради Безпеки ООН. "Цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям", - наголосив він.

Про одноосібне порушення з боку РФ Мінських угод наголосила й перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Тривожні новини з Мінську, де сьогодні проходять ТКГ і робочі групи. Українська сторона , Yevgenij Marchuk жорстко...

Опубліковано Iryna Gerashchenko Середа, 24 квітня 2019 р.

Своєю чергою очільник МЗС Павло Клімкін закликав українців не брати паспорти РФ. Міністерство висловило рішучий протест через указ, який відкриває шлях до незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.

На думку секретаря РНБО Олександра Турчинова, Путін таким чином створює умови для офіційного застосування Збройних сил РФ проти України. За його словами, указ – ніщо інше, як свідома ескалація агресії проти України та тиск на керівництво держави.

Подібної думки міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш. За його словами, Росія своїми діями вчергове підтвердила, що саме вона є стороною конфлікту з Україною, а самі дії направлені на ескалацію конфлікту.

Як повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба він вже поінформував послів держав-членів РЄ, Генсекретаря РЄ і голову ПАРЄ про указ Путіна. Він назвав це "осетинський сценарієм" для Донбасу. Втім, за його словами, рішення Путіна можуть "випадково" не помітити. "Ситуація в РЄ зараз непроста. Тут докладають усіх зусиль, щоб хвалити Росію за конструктив заради того, щоб повернути їхню делегацію в ПАРЄ", - пояснив він.

Радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що мета Путіна зрозуміла. " Ви, українці, повинні віддати мені, Путіну, Крим – юридично, провівши референдум. Захід повинен після цього зняти з РФ санкції, і тоді я, Путін, можу віддавати окупований Донбас – на своїх умовах – особливий статус місцевого самоврядування, "народна міліція", "суди" і "прокуратура", - йдеться в його повідомленні.

Думаю, что решение Путина о начале массовой выдачи паспортов для жителей украинского Донбасса было принято не вчера и...

Опубліковано Антоном Геращенком Середа, 24 квітня 2019 р.

Чинний президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна щодо ОРДЛО. Він наголосив, що йдеться про крок до анексії Донбасу. За його словами, мета Росії очевидна – обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані зобов'язання РФ, а також позбутися санкцій. Порошенко закликав посилити режим міжнародних санкцій. 

Указ Президента Російської Федерації щодо спрощеної процедури набуття громадянства РФ громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей - це чергове безпрецедентне втручання РФ у внутрішні справи незалежної держави, брутальне порушення суверенітету України та повне попрання своїх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей. Йдеться фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні. Закликаю міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій. У цьому зв’язку доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

Опубліковано Петром Порошенком Середа, 24 квітня 2019 р.

У команді новообраного президента Володимира Зеленського заявили, що Росія визнала свою відповідальність за окупацію частини Донбасу, спростивши отримання російського громадянства мешканцям "ЛДНР". Там також розповіли, як допомагатимуть мешканцям "ЛДНР" і переселенцям.

Позиція команди Володимира Зеленського щодо видачі російських паспортів громадянам України! Указом про видачу...

Опубліковано Команда Зеленського Середа, 24 квітня 2019 р.

Раніше президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Україна вже надіслала звернення до Ради Безпеки ООН з цього приводу. У МЗС України закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції