Перейти до змісту
Якою буде нова Верховна Рада? Відповідають Разумков, Гройсман, Геращенко, Мураєв та інші лідери партій

Вибори відбудуться 21 липня.

До позачергових парламентських виборів залишилося три дні. Чи працюватиме нова Верховна Рада ефективніше за попередню і чи допоможе вона Україні вирватися з корупційного болота?

Про це ведуча ток-шоу "Право на владу" Наталія Мосейчук спитала представників різних політичних партій, які прийшли на ефір 18 липня. 

Дмитро Разумков, глава партії "Слуга народу":

"Я думаю, це дуже погано, коли люди є заручниками політиків, і я думаю, що наступна Верховна Рада змінить цю ситуацію. Вона буде не Радою піару, вона буде парламентом, який зможе змінити ситуацію, що склалася за багато років. Принаймні наша політична сила докладе до цього максимум зусиль".

Володимир Гройсман, прем'єрміністр, голова партії "Українська стратегія":

"Сьогодні дуже багато різноманітних рейтингів і важко сказати, якою буде Рада. Насправді 21 числа, коли будуть вибори, буде остаточний рейтинг і ми тоді побачимо, як вона буде сформована. Я би дуже хотів, щоб ця Рада була професійна, українська і працювала достатньо ефективно".

Ірина Геращенко, віцеспікер Верховної Ради, член партії "Європейська Солідарність":

"Якою буде наступна Верховна Рада, визначать виключно виборці. Мені здається, що дуже важливо, щоб вона була проукраїнською, проєвропейською, але от точно, що можна сказати про наступну Раду, там точно буде більше жінок. В усіх партійних списках, окрім, можливо, однієї політичної сили, від 20 до 40 відсотків жінок, і мені здається, це непогано".

Дмитро Гордон, журналіст, керівник передвиборчого штабу партії "Сила і честь":

"У мене є величезні сподівання на те, що ця Рада буде кращою, ніж попередні. І ще я дуже хочу, щоб ця Рада заборонила усі рейтинги до виборів, тому що це – суцільна брехня, усі рейтинги на службі в олігархів та великих політиків, і вони свідомо маніпулюють людьми, щоб люди голосували за тих, хто у рейтингу".

Євгеній Мураєв, перший номер у списку партії "Опозиційний блок":

"Мені поки що здається, що ми обираємо естраду, а не Раду. В нас йдуть співаки, музиканти, актори розмовного жанру, хоча Рада має приймати закони, вона має бути професійною. У країни достатньо складна ситуація і спеціалісти галузеві, а також представники громад – це те, що потрібно. Я думаю, що ми збалансуємо цю ситуацію".

Олег Тягнибок, голова ВО "Свобода":

"Я думаю, що це буде Рада піару і це буде дуже небезпечна Рада. Оскільки вибори відбуваються не за пропорційною системою з відкритими списками, а за старою кримінальною мажоритарно-пропорційною системою. На превеликий жаль, у цій Раді буде значна частина – не один десяток, а, може, і сотня – відвертих прокремлівських, промосковських депутатів, які будуть поширювати в Україні "русский мир". І саме тому в тій Раді я не бачу жодного конструктиву, відповідно, потрібне протистояння, більше того дозволю собі спрогнозувати, що соціальна напруга в українському суспільстві буде такою, що ця Рада не доживе до свого конституційного терміну завершення. Рік-два – максимум, що я даю цій Раді".

Андрій Садовий, мер Львова, лідер ВО "Самопоміч":

"Я думаю, що перед цією Радою буде стояти питання майбутнього України – бути чи не бути. Я думаю, що багато депутатів, які пройдуть, отримають шок, тому що вони навіть гадки не мають, що треба приймати закони і треба нести відповідальність за ті рішення, які будуть прийматися. Але я оптиміст, я вірю, що Рада змобілізується і зробить неможливе, тому що цього очікують люди. Люди очікують чуда".

Сергій Соболєв, народний депутат України від ВО "Батьківщина":

"Партія "Батьківщина" сподівається на дуже швидке формування більшості, я думаю, що не повторимо тих прикрих помилок, коли коаліціада продовжувалась місяцями. Ми сподіваємось на дуже швидке формування уряду, який буде сформовано згідно з Конституцією. Я переконаний, що перші сто днів дадуть відповіді на абсолютно усі запитання, шо це буде за Рада. Але я сподіваюсь на краще".

Сергій Притула, кандидат у депутати від партії "Голос":

"Ситуація в країні дійсно дуже непроста, якщо вже людям шоубізнесу потрібно балотуватися у Раду для того, щоб витягти звідти клоунів. Я не дуже підтримую пана Гордона – рейтинги мають бути, це ознака демократичного суспільства. Інша справа, було би дуже добре, якби люди, які розповсюджують неправдиві рейтинги, несли за це певну відповідальність. А на парламент нового скликання партія "Голос" дивиться з величезним оптимізмом, ми страшенно раді, що у парламенті буде багато людей, які раніше в ньому не були і не знають, що таке "схеми" усередині парламенту. Ми усі конструктивно налаштовані на роботу".

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня, Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори відбуватимуться за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Відео Відбуваються останні приготування до позачергових парламентських виборів в Україні

Віднині бюлетені починають розвозити по виборчих дільницях - їх майже 30 тисяч. Роботу мають завершити до суботи включно. Щойно документи потраплять на дільниці, то їх візьмуть під цілодобову охорону. Від понеділка на посилений режим несення служби перейшли поліція, прикордонники й інші підрозділи МВС.  

Відбуваються останні приготування до позачергових парламентських виборів в Україні

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин