Янукович не обіцяв російській мові статус державної

Дата публікації
Перегляди
7936
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Янукович не обіцяв російській мові статус державної

У Росії вигадали обіцянку Януковича про двомовність / Фото: Прес-служба президента України

Першоджерелом скандалу стало російське інформагентство, яке взяло інтерв'ю у президента України.

Президент України Віктор Янукович не обіцяв надати російській мові статус державної - в його інтерв'ю ИТАР-ТАСС про це немає ні слова. Між тим, в Україні реінкарнація традиційної передвиборної теми за півроку до парламентських виборів вже викликала "ланцюгову реакцію", повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Вчора ввечері на порталі ИТАР-ТАСС з'явилася новина під заголовком "Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови - українську та російську", підготовлена ​​на основі інтерв'ю президента Януковича.

Проте в тексті інтерв'ю, викладеному на офіційному порталі глави держави, відсутня пряма вказівка ​​на те, що Янукович говорив саме про державний статус, - швидше, мова йшла про статус регіональної мови.

Зокрема, відповідаючи на запитання, як він ставиться до ролі і місця російської мови в Україні, Янукович сказав: "До 2002 року, коли я приїхав до Києва, для мене це була проблема. Але українська мова дуже гарна. І коли у мене з'явилася така можливість - говорити українською мовою, - я це робив із задоволенням. І я хочу сказати, що так, були періоди в нашій державі, коли допускалися перекоси в мовних проблемах. Зараз їх, я б сказав, немає, не існує у нас цієї проблеми. І сьогодні люди пропонують: щоб нам не розпалювати знову це питання, яке виникає від виборів до виборів, потрібно його відрегулювати на законодавчому рівні з урахуванням тієї світової практики, яка існує і про яку ви говорите. Всі експерти вважають, що найкраща практика - європейська, у багатьох країнах Європи двомовність, є і тримовність".

При цьому Янукович нагадав, що в Європі прийнята Європейська хартія про мови, яка ратифікована і в Україні. "Пристрасті навколо цього питання розпалюють політики. Цей закон зареєстрований, він буде розглянутий і прийнятий. І в цьому зацікавлена ​​Україна, її населення, яке розмовляє в основному на двох мовах - українською та російською. Але тільки зараз я зустрічався з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. І ми з ним теж обговорювали цю тему. У нас в Закарпатській області є два райони, де живуть угорці. Там дуже велика громада угорська. Школи, підручники та інше - вони хочуть розмовляти угорською мовою, і українською та російською. Ми повинні створити умови для людей в Чернівецькій області, там румунська мова, в Одеській області - болгарська, в Маріуполі дуже велика грецька діаспора. І коли до нас приїжджають греки і кіпріоти, вони всі їдуть до греків, які живуть в Україні. Ми все робимо для того, щоб зберегти культурну спадщину народів, що населяють Україну, на це спрямована державна політика. Звичайно, російська мова завжди буде займати дуже велике місце в житті України і українського народу", - пообіцяв глава держави.

На те, що Янукович говорив саме про регіональний статус російської мови, вказує і те, що він поставив його фактично в один ряд з іншими - болгарською, угорською, грецькою. А згадана президентом хартія, ймовірно, - Європейська хартія регіональних мов або мов меншин.

Втім, не можна виключати на 100%, що вже після виходу анонсової новини, що поредувала повнотекстовому інтерв'ю з розривом у кілька годин, українська сторона не попросила російське інформаційне агентство підкоригувати текст інтерв'ю і прибрати з нього обіцянку Януковича про державний статус російської мови.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7936
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація