Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович розповів про "зубату" Росію і як просив Путіна про кредити

Янукович розповів про "зубату" Росію і як просив Путіна про кредити

Україна наприкінці президентства Януковича залишилась без допомоги МВФ.

Росія ніколи не була простим партнером для України.

Про це в інтерв'ю агентству "РИА Новости" заявив позбавлений звання президента України Віктор Янукович.

За його словами, останні переговори про отримання кредиту від Росії були вкрай важкими, тому що уряд, який на той час очолював Микола Азаров, не зміг домогтися виділення грошей від МВФ. "Є таке слово "замануха"... Весь час подавали пряник, говорили "ось-ось, ми вам дамо, дамо, дамо...". І ми цими очікуваннями жили кілька років. Але ми не погоджувалися на ті умови, які нам пропонувалися — підвищити тарифи на 50%, підвищити ціну на газ, в тому числі і для населення. Ми на це не йшли. Ми шукали різні шляхи, переконували, працювали на всіх рівнях. Системно працювали і, здавалося, ось-ось ми домовимося", - зазначив Янукович.

Він також додав, що після відмови країна опинилася у складному становищі, тому під час саміту країн СНД, на якому розшукуваний Інтерполом екс-президент провів розмову з Володимиром Путіним.

Президент РФ погодився почати переговори і дав відповідне доручення уряду. "От і все. Це була дуже коротка, буквально п'ятихвилинна розмова на цю тему. І у грудні розпочалися ці переговори з урядом Росії, у грудні, по-моєму, десь у десятих числах. Міністри наші, всі, хто мав відношення до оформлення цього кредиту, працювали. Працював уряд. По-моєму в 20-х числах грудня було знайдене рішення, яке нас задовольняло, яке не заганяло нас ось у ці зобов'язання, які вели до погіршення життя людей, до складної ситуації тарифоутворення, підвищення цін", - заявив Янукович.

Він також назвав Росію професійним "зубатим" партнером. "У нас, знаєте, не було жодного панібратства. Росія відстоювала свої інтереси, а ми — свої. І ось цей канат ми тягали. І в підсумку десь знаходилося рішення. Ось так і за ціною на газ. Ми домовилися з президентом (Путіним — ред.). Він зібрав усіх фахівців, зі мною були всі міністри теж, і останнім було — ціна на газ. І коли все це збіглося — ми підписали угоду і був визначений графік фінансування", - констатував Віктор Янукович, який має намір повернутися в політику.

Залиште свій коментар

Вибір редакції