Яресько в Давосі розповіла про нову дипломатичну ініціативу України по поверненню Криму

Україна не згодна з втратою півострова.

Українська влада має намір найближчим часом запустити нову дипломатичну ініціативу щодо повернення анексованого Росією Криму.

Про це в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, передає Reuters.

"Ми не згодні з тим, що втратили Крим. В цьому році ми маємо намір активізувати процес повернення півострова", — сказала вона.

Яресько зазначила, що Київ планує створити дипломатичний форум, до якого б увійшли Україна, Росія, Євросоюз і США.

"Ми розраховуємо організувати щось більше, ніж женевський формат, для початку діалогу про повернення Криму", — сказала міністр.

Деякі правові експерти вважають, що Україна може успішно використовувати анексію Криму в якості важеля тиску проти Росії, якщо Москва здійснить свою погрозу подати на Київ в суд за несплату $ 3 млрд "боргу Януковича".

Яресько відмовилася коментувати це припущення.

Нагадаємо, протягом 20-22 січня глава української держави Петро Порошенко проведе важливі зустрічі на форумі у Давосі. Заплановані переговори з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, президентом Міжнародного комітету Червоного хреста Мауером, прем'єр-міністром Нідерландів Рютте, а також з провідними представниками міжнародних бізнесових та інвестиційних кіл.

Активну участь у заходах Давосу братиме й міністр фінансів України Наталія Яресько. Вона проведе 15 зустрічей, не враховуючи участі у самому Форумі. Під час цих зустрічей Яресько планує обговорити питання виконання реформ в Україні, прийнятий Держбюджет і податкові зміни, а також подальшу фінансову підтримку України.

ВідеоДавос відкриває 46 Всесвітній економічний форум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: