Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Є певний успіх": голова МЗС України розповів про підсумки зустрічі у "нормандському форматі"

"Є певний успіх": голова МЗС України розповів про підсумки зустрічі у "нормандському форматі"

Перемовини мають відкрити шлях до зустрічі на найвищому рівні.

2 вересня у столиці Німеччини Берліні відбулася 8-годинна зустріч у "нормандському форматі" на рівні політичних радників, яка мала на меті підготувати саміт керівників держав-учасників переговорів.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, що під час перемовин йшлося про виконання конкретних домовленостей, які відкриють шлях до зустрічі на вищому рівні, передає Укрінформ.

"Сподіваюся, що досягнуті домовленості, які ми збираємося виконати всі, будуть імплементовані ближчим часом і ми зможемо відкрити шлях до зустрічі на вищому рівні. Є певний успіх, на основі результатів якого ми збираємося базувати наступну зустріч лідерів", - сказав міністр, який на зустрічі виступав як радник президента України Володимира Зеленського.

Пристайко зазначив, що не може розкрити деталей домовленості "нормандської четвірки", але серед конкретних речей, яких потрібно досягти, він назвав завершення процесу розведення військ у Станиці Луганській.

Про обмін заручниками під час переговорів не йшлося – це питання залишили відповідній підгрупі в рамках Тристоронньої Контактної групи. Також не обговорювалася тема миротворчої місії на сході України.

Що стосується дати зустрічі лідерів країн "нормандського формату", то про неї говорити ще зарано. За словами Пристайка, лідери Німеччини, Франції, України та Росії мають вирішити це самі на основі звітів, які їм представлять їхні радники.

Нагадаємо, востаннє переговори в "нормандському форматі" на рівні лідерів України, Німеччини, Франції та Росії відбулися в жовтні 2016 року в Берліні. У липні 2019 року у Парижі зовнішньополітичні радники лідерів України, Німеччини, Франції та Росії провели зустріч з метою відновлення роботи "нормандського формату".

19 серпня проведення саміту в "нормандському форматі" стало темою обговорення під час двосторонньої зустрічі між Еммануелем Макроном та його російським колегою Володимиром Путіним. Згодом, і Ангела Меркель, і у Кремлі підтвердили початок підготовки можливого саміту.

Відео Сподіваються на зрушення: у Берліні тривають переговори дипломатів "Нормандської четвірки"

Переговори наразі тривають, зустріч затягнеться. У переговорах мають брати участь зовнішньополітичні радники президентів Зеленського, Путіна, Макрона та канцлерки Ангели Меркель. Утім, від України приїхав новопризначений міністр закордонних справ Вадим Пристайко.   

Сподіваються на зрушення: у Берліні тривають переговори дипломатів "Нормандської четвірки"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції